На голову Новини СБУ повинна звернути увагу на “дикий” український туризм у Криму

СБУ повинна звернути увагу на “дикий” український туризм у Криму

116
0

Навряд чи українські диверсанти когось або щось знищать у Криму. Однак поки з Києва, Одеси, Сєвєродонецька, Херсона, Дніпра і навіть Львова українці можуть вільно їздити на зайнятий ворогом півострів, приводів ФСБ РФ придумає чимало

Пішов третій день казці про українських диверсантів у Криму, які сіють смерть навколо себе і вже вбили кількох російських солдатів. Вона активно переінакшується в соціальних мережах, обговорюється в українських і російських новинах. Президент України Петро Порошенко виступив з офіційною заявою, назвавши звинувачення як російських силовиків, так і особисто Володимира Путіна на адресу України прикладом цинічної провокації. Путін натякає на якусь “адекватну відповідь” і покарання винних у загибелі російських воїнів. Суспільство – як українське, так і російське – третій день завмерло в очікуванні початку відкритого вторгнення.

Історія знає приклади аналогічних провокацій на прикордонних територіях, які призводили до локальних воєн. Блогери згадали, як 31 серпня 1939 р., напередодні Другої світової, офіційний Берлін звинуватив Польщу в тому, що з її сторони на німецьку просочилися диверсанти і напали на німецьких прикордонників. Або як 25 листопада того ж року Москва заявила про провокаційні обстріли з фінської сторони, що незабаром дало привід СРСР напасти на маленьку Фінляндію. Зрештою саме з російських провокацій біля кордонів почалася п’ятиденна війна в Грузії в серпні 2008 р.

Але все назване і залишене за дужками очевидним є для істориків, політичних і військових аналітиків. Пересічні українці, яких вчергове прямо або побічно попереджають про можливу агресію, плювати на це хотіли. Схоже, частина співгромадян або впевнена, що в Криму ніяких диверсантів немає, або мають гарантії безпеки, але не виключено варіант – вони самі і є провокатори, які працюють на ФСБ РФ.

По-перше, не тільки в зоні проведення АТО, але й в центральній частині Києва вільно розклеєно оголошення, які зазивають туристів їхати з Києва до Криму. Це значить, що якась фірма, а, можливо, навіть якісь групи людей знають стежки, якими вільно, без проблем на так званому “кордоні” автобус, повний людей з українськими паспортами, може виїхати на окупований півострів. І спокійно виїхати. Не так давно підслухав розмову двох пані в поїзді Київ – Одеса: одна їде в місто біля моря, щоб звідти знову потрапити до Криму, а інша хоче теж.Інструкції даються вільно, без огляду на інших пасажирів. Хоча незрозуміле бажання просочитися в Крим, захоплений ворогом, навіть ігноруючи при цьому проблеми, створені окупаційною владою кримським татарам, може вийти боком. Використовувати “дикого” туриста проти України наосліп – раз плюнути. А налагодити під виглядом “відпочинку” агентурну мережу – і того простіше.

По-друге, вкотре слід звернути увагу на самі пункти пропуску з материка на півострів. Рік тому там почалася акція, мета якої – блокувати всі під’їзди до Криму. Українська сторона повинна на всіх рівнях припинити постачати на окуповану територію продукти та інші товари, аж до електроенергії. Було багато шуму, акцію спершу переформатували, потім згорнули. І якщо Крим з української сторони не запечатано, не обов’язково бути “диким” туристом, щоб вільно потрапити на зайняту ворогом територію. Що породжує ті ж самі питання, що було поставлено в попередньому абзаці.

Нарешті, давайте згадаємо трагічні для Криму дні березня 2014 р., коли в Кремлі вирішили його долю. У той період не тільки в соцмережах, але й в коментарях різних експертів так чи інакше звучав натяк на те, що кримські татари, корінне населення півострова, готові чинити опір і почне в разі чого партизанщину. А кримський татарин у гніві страшний, тому росіяни підуть. Час показав – масового опору немає, корінні жителі обрали інший шлях і як можуть захищаються від репресій. Але сама тема партизан і диверсантів висить у повітрі. Навіть потроху втілюється українцями в кіно та літературі.

Навряд чи українські диверсанти когось або щось знищать у Криму. Однак поки з Києва, Одеси, Сєвєродонецька, Херсона, Дніпра і навіть Львова українці можуть вільно їздити на зайнятий ворогом півострів, приводів ФСБ РФ придумає багато. Аж до захоплення заручників. Тому в компетенції СБУ звернути увагу на “диких” туристів. Для їхньої ж користі.

Андрій Кокотюха

ua.112.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я