На голову Uncategorized СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в “кришуванні” конвертаційних центрів!

СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в “кришуванні” конвертаційних центрів!

644
0

ГФС разделили - кто станет главой новых службСлужба безпеки України підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби в організації механізму з незаконного формування податкового кредиту на мільярди гривень.

За версією слідства, до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь ДПС.

Співробітники спецслужби встановили, що протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Крім того встановлено факти несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової у тому числі шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі низки суб’єктів господарської діяльності (СГД) із ознаками “ризиковості” (фіктивності). Ці дії призводили до штучного формування сум податкового кредиту з ПДВ, який потім відображався нібито як для СГД реального сектору економіки. Дії посадовців призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, одержаних протиправним шляхом.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора провели понад 100 обшуків у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів, у тому числі у колишнього керівника Державної податкової служби. Вилучену під час слідчих дій документацію буде додано як доказову базу до матеріалів справи.

За ініціативи СБ України у тісній співпраці з Державною службою фінансового моніторингу заблоковано банківські рахунки суб’єктів господарської діяльності, задіяних у протиправній схемі.

Крім того, накладено арешт на ліміти цих СГД з податку на додану вартість в електронній системі адміністрування ПДВ.

Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364, ч.3 ст. 258-5, ч. 3 ст.112 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України”.

СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в кришуванні конвертаційних центрів 01
СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в кришуванні конвертаційних центрів 02
СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в кришуванні конвертаційних центрів 03
СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в кришуванні конвертаційних центрів 04
СБУ підозрює колишнє керівництво податкової служби в кришуванні конвертаційних центрів 05

Сьогодні стало відомо, що СБУ провела обшук у квартирі ексглави Державної податкової служби Верланова. Сам Верланов заявив: “Це продовження політичного тиску на команду реформаторів.

Повідомлялось  про те, що 24 квітня уряд звільнив із обійманих посад голови Держмитниці Максима Нефьодова і керівника ДПС Сергія Верланова. У свою чергу, Сергій Верланов заявив, що вважає своє звільнення нічим не обґрунтованим “політичним рішенням”

Джерело

#влада #корупція #митниця #ДПС #ДБР