Новини Санкції Путіна зіграли проти Росії: ціни на продукти зросли до 60%

Санкції Путіна зіграли проти Росії: ціни на продукти зросли до 60%

298
0

 Попри запевнення влади Росії, що санкції стосовно продукції з ЄС і США не позначаться негативно на споживачах, у Москві і регіонах гуртові ціни на деякі товари почали зростати.

Попри запевнення влади Росії, що санкції стосовно продукції з ЄС і США не позначаться негативно на споживачах, у Москві і регіонах гуртові ціни на деякі товари почали зростати. 

 

Про це пише російське видання «КоммерсантЪ».
 
Внаслідок санкцій у Москві свинина для м’ясопереробних комбінатів подорожчала на 6%. Але відчутно змінилися ціни в Примор’ї, де деякі види риби подорожчали на 40%. Рекорд побила Сахалінська область, де зростання вартості курячих стегенець досягло 60%.
 
«Наш роздріб говорить про підвищення цін у гуртовиків, але у нас немає можливості перевірити це», – заявила мер Корсаковского району Лада Мудрова.
Так, у Примор’ї м’ясо подорожчало на 26%, деякі види риби – на 40%, імпортовані з Китаю яблука – майже на третину, повідомили опитані «Ъ» представники торгових мереж Сахаліну. На острові роздрібні ціни на продовольство збільшилися на 3-60%.
 
7 серпня уряд РФ оголосив список агропродукції з ЄС, США, Австралії і Норвегії, яка тепер заборонена до ввезення в Росію – у списку всі овочі і фрукти, риба, молоко і молочна продукція, свинина, яловичина і м’ясо птиці. Список ширше і жорсткіше, ніж передбачалося, він зачіпає експорт на суму близько $10 млрд.
 
У Москві аналіз цін проводиться щодня, серйозного дефіциту і, отже, відчутного зростання цін на продукти харчування не спостерігається, заявив керівник столичного департаменту торгівлі і послуг Олексій Немерюк. У той же час, за словами чиновника, за десять днів з моменту введення санкцій подорожчала сировина для московських м’ясопереробних комбінатів: так, ціна напівтуші свинини зросла на 6%, до 180 руб. Немерюк додав, що до зими може подорожчати живе молоко, що використовується в тому числі у виробництві сирів. Охолоджена риба, яка постачалася до Москви з Норвегії та ЄС, закінчується, але глава департаменту розраховує на швидкі поставки з Аргентини і Чилі.
 
Виробники продовольства з Євросоюзу намагаються знайти нові канали збуту своєї продукції в Росії, випливає із вчорашньої заяви голови Россільгоспнагляду Сергія Данкверта. Його відомство кілька днів поспіль фіксує поставки в Росію через Білорусію партій яблук, персиків, слив, томатів нібито з Туреччини, Сербії, Македонії і навіть Зімбабве, щодо яких санкції не введені. Але насправді це – продукція з Польщі, Словенії, Нідерландів, Литви. Віце-прем’єр Аркадій Дворкович повідомив, що учасники Митного союзу, куди, окрім Росії, входить Білорусь і Казахстан, зможуть постачати в РФ продукцію з ЄС чи США, але високого ступеня переробки.
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я