Новини САБАРІВСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ. ЧИ ВАРТО ХОВАТИ ЛЮДЕЙ ПОБЛИЗУ РІЧКИ? (розслідування)

САБАРІВСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ. ЧИ ВАРТО ХОВАТИ ЛЮДЕЙ ПОБЛИЗУ РІЧКИ? (розслідування)

575
0

Сабарів – один з мікрорайонів Вінниці, що славиться своєю мальовничою природою.  Рік тому міська рада вирішила побудувати там кладовище. Місцеві запротестували, але людей не почули і на Сабарівське поле поїхала техніка…

Жителі міста вважають, що будівництво кладовища незаконне, але чиновники розмахують папірцями, мовляв, все відповідно до проекту.

Чого ж Сабарівчани проти? Та на чиєму боці правда? Розбирався «Народний контроль».

Небезпечне сусідство

      Між жителями Сабарова та Вінницькою міською радою розгорілася боротьба за поле, на якому чиновники зібралися побудувати кладовище. Згідно з планом,  тут мають звести кілька адміністративно-господарських споруд та обладнати територію відповідним чином.

 

Однак місцевих це зовсім не тішить. Люди переконані, що кладовище будується з порушенням майже всіх норм та колись завдасть мікрорайону  чимало клопоту.

«Ми бачимо, що порушуються всі норми: схил у бік річки, тріщини, адже поруч діючий кар’єр, який постійно підривають. Досить ризиковано, що через 5-10 років трупні яди будуть потрапляти до Південного Бугу», – каже житель Сабарова Іван Іщенко.

Схил, діючий кар’єр та колектор від очисних споруд  розташовані прямо під полем. Старий колектор не вселяє довіри, та й розташування майбутнього кладовища не за містом, а в самій Вінниці, теж не тішить. Місцеві кажуть, що так не має бути.

Однак деякі вінничани не проти кладовища. Мовляв, зручно, коли воно близько. Та про наслідки не замислюються.

Тим часом чиновники  намагаються втихомирити протестувальників, кажуть, що всі дослідні роботи були виконані якісно, тож причин для занепокоєння немає.

 «Проектно-кошторисна документація була розроблена проектантами. Усі геодезичні дослідження та всі вишукування були зроблені належним чином. Є відповідний висновок  державно-будівельної експертизи. Є ціле дослідження – том цієї проектно-кошторисної документації», -говорить Володимир Ніценко.

 

 

Проте екологи наполягають на тому, що санітарні норми не можуть бути тут витриманими через склад ґрунту.

«Оцей осадовий шар землі, в який можна ховати, не менше півтора метри, тут граніти залягають набагато ближче, тож жодного очищення не буде, розклади будуть стікати безпосередньо в Південний Буг»,— каже Юрій Кисіль.

 

Адвокат Валерій Палій добре дослідив питання Сабарівського кладовища на законодавчому рівні й теж знайшов чимало порушень.  Він стверджує, що відповідно до Закону України, забороняється відведення земельних ділянок під кладовище на територіях з тріщинами підстилаючої породи.

Річка під цвинтарем і діючий кар’єр сприятимуть потраплянню  трупних ядів у наш Південний Буг.

 «Там маса тріщин…вони постійно з`являються і будуть з`являтися, тому що поруч знаходиться Сабарівський кар’єр, де постійно відбувається добування щебеню», – говорить Валерій Палій.

З купою паперів та доказів активісти разом з адвокатом звернулися до міського суду, але їхній позов відхилили. Тож ані суд, ані чиновники  громаду не почули.

Цінні землі

Земля, на якій вже розпочалося будівництво кладовища,  раніше використовувалася як дослідна ділянка Академії аграрних наук України.

Згідно з документом,  дана земельна ділянка перебуває в користуванні Бохоницького Державного підприємства.

 

«Насправді ця земельна ділянка досі належить Державному підприємству «Бохоницьке».  Цікаво, що в них досі є державний акт на право постійного користування землею», – каже депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко.  

Ці землі є особливо цінними для аграріїв і дозвіл на розпорядження ними уповноважена давати лише Верховна Рада України.

Подавши запит, дізнаємося, що Верховна Рада такого дозволу не давала. Тож, очевидно, що Вінницька рада прийняла рішення про будівництво міського кладовища самостійно.

Екологи стверджують, що альтернатива існує. Вони пропонують ділянку неподалік Гавришівського аеропорту, бо саме там, на думку експертів, ґрунт ідеально підходить для захоронення.

Тендерні порушення

Будує кладовище ТОВ «ШляхБуд». У тендерній документації юрист «Народного контролю»  знаходить порушення, які дають право міській раді розірвати угоду з цією компанією. Банк, який виступив гарантом «ШляхБуду» виявився неплатоспроможним.

Окрім того, товариство «ШляхБуд» не надало жодного документа про те, що раніше вони займалися будівництвом архітектурних споруд, лише папери про капітальний ремонт доріг. Тож чи достатньо цього для професійного виконання замовлення?

Для підтвердження виявленого порушення, направлено депутатський запит від імені лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова до аудиторської служби….

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я