На голову Сфера ЖКГ Розроблено скляну черепицю, яка обігріває будинок

Розроблено скляну черепицю, яка обігріває будинок

459
0

Сонячне опалення будинку може бути не тільки ефективним у сенсі енегрозбереження, а й стильним з точки зору дизайну.

«Революційним»  назвали свій новий винахід в галузі інтегрованих систем  сонячного опалення фахівці  шведської компанії Soltech Energy.
Саме такою була ідея шведських винахідників, на основі якої було розроблено пристрій під назвою «Soltech System». Зазвичай сонячні батареї, що генерують енергію, розміщуються на дахах будівель. Тому для накопичення енергії сонця фахівці Soltech Energy розробили спеціальну черепицю.  Замість традиційної черепиці, зробленої з бетону або глини, ця черепиця виготовляється зі скла. Нею покривається дах будинку.  Така спеціальна черепиця «ловить» сонячне тепло для інтегрованої  геотермальної системи, яка і перетворює його в енергію. Отримувана енергія використовується для опалення або забезпечує електромережу домогосподарства. 
 
6.jpg
 
Виробник описує технологічний процес в системі Soltech наступним чином: «Скляна черепиця дозволяє сонячним променям потрапляти на спеціальну поглинаючу поверхню, що поглинає енергію сонячних променів. Під поглинаючою тканиною нагрівається і циркулює повітря. Отримана енергія в подальшому направляється в будинок і потрапляє в існуючу опалювальну систему будинку». Таке рішення можна використовувати в будинках з різними системами опалення: як водяним опаленням, так і повітряним.
 
7.jpg
 
Основною перевагою системи Soltech є те, що вона не потребує яскравого сонячного світла, щоб працювати. Вона здатна  генерувати  енергію в дні з невеликою хмарністю. А це дуже важливо для країн Скандинавії з їх специфічними природними умовами. Тобто, Soltech є надійно захищеною від процесу стагнації,  характерного для геліотермічних установок усіх інших типів. Ця система однаково надійно працює не тільки в періоди найвищої сонячної активності, але й навесні та восени. Щоправда, для забезпечення оптимального режиму роботи виробники радять власникам будинків встановлювати Soltech на тих частинах даху, які знаходяться на південному напрямку. Втім це правило не є обов’язковим: для тих будинків, які розташовані інакше, виробник пропонує спеціальний «енергоефективний дах» як  додаткову частину існуючого даху. 
 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я