Новини Росія забороняє імпорт і з України, і з ЄС. Київ повним ходом...

Росія забороняє імпорт і з України, і з ЄС. Київ повним ходом готує санкції

342
0

З 29 липня 2014 набула чинності заборона, накладена Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) на імпорт овочевих, фруктових та рибних консервів з України. Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) може заборонити імпорт фруктів з ряду країн Євросоюзу. Україна затвердить секторальні та персональні санкції для Росії найближчим часом. 

 З 29 липня 2014 набула чинності заборона, накладена Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) на імпорт овочевих, фруктових та рибних консервів з України. Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) може заборонити імпорт фруктів з ряду країн Євросоюзу. Україна затвердить секторальні та персональні санкції для Росії найближчим часом. 

 

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, раніше в Росспоживнагляді повідомили, що відомство виявило неодноразові порушення вимог російського законодавства в області захисту прав споживачів у продукції ТОВ ім.Шевченка («Верес»), ПО «Одеський консервний завод», ТОВ «Ніжинський консервний завод», ПО «Одеський консервний завод», ТОВ «Вінницький завод пакувальних виробів Вінтар», ТОВ «Альфа-Етекс» і ТОВ «Південний РКК». Консерви цих виробників були неправильно марковані, а масова частка продукту, вміст білка, жиру, вуглеводів, вітаміну С і мікроелементів не відповідали заявленим на етикетці. Подібні невідповідності Росспоживнагляд виявив і щодо енергетичної цінності та кухонної солі.

 

Глава Росспоживнагляду Анна Попова заявляла 23 липня, що список забороненої до продажу української готової харчової продукції може бути доповнений рибними консервами.

 

До теперішнього часу діяла заборона Росспоживнагляду на імпорт кондитерської продукції компанії Roshen з українських фабрик у зв’язку з претензіями щодо якості та безпеки продукції. Інший орган, що контролює оборот харчової сировини – Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ (Россільгоспнагляд), – у свою чергу, з 28 липня заборонив ввезення з України рослинної продукції в багажі та ручній поклажі пасажирів та поштових відправленнях, продукції тваринного походження через можливе потрапляння карантинних об’єктів і молока та молочної продукції через наявність у них залишкових кількостей антибіотиків. Раніше Россільгоспнагляд обмежив імпорт з України картоплі через шкідника – золоту нематоду і свинини через загрозу розповсюдження африканської чуми свиней. Також 23 липня Россільгоспнагляд попередив, що буде змушений заборонити постачання всього продовольства з України, якщо Київ не встигне перевести свої підприємства на вимоги Митного союзу до імпортної європейської продукції перед ратифікацією угоди про асоціацію з Європейським союзом.

 

Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) може заборонити імпорт фруктів з ряду країн Євросоюзу протягом одного-двох тижнів. У першу чергу обмеження може торкнутися Польщі, Молдови та Нідерландів. Про це повідомив помічник керівника служби Олексій Алексєєнко, передає ІТАР-ТАСС.

 

«Ми розглядаємо можливість обмеження поставок з окремих країн, наприклад, Польщі, Молдавії та Нідерландів», – сказав він. Алексєєнко пояснив, що необхідність заборони пов’язана із зараженням фруктів, які імпортуються до Росії з деяких країн ЄС, шкідником – плодожеркою східною.

 

Раніше керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт повідомив, що відомство розглядає можливість введення обмеження на постачання яблук з Польщі у зв’язку з виявленням в них плодожерки східної і через порушення в оформленні сертифікатів. «Попередні переговори ми вже проводили. Наступні заходи будуть каральними», – заявив Данкверт.

 

Водночас віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич анонсував персональні санкції для Росії, які мають бути затверджені найближчим часом. Про це інформує Finance.ua.

 

«Мова йде не тільки про секторальні санкції, тобто про ту чи іншу продукцію, а й санкції персональні – щодо осіб, які своєю поведінкою розпалюють міжнаціональну ворожнечу, розпалюють військові пристрасті, нагнітають ситуацію, а, отже, вони не бажані на території України», – заявив Сич.

 

Віце-прем’єр уточнив, що персональні та секторні санкції, які повинні бути розроблені протягом тижня, «будуть затверджені найближчим часом».

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я