На голову Новини Росія відіграє «вирішальну роль» у занепаді демократії – Freedom House

Росія відіграє «вирішальну роль» у занепаді демократії – Freedom House

121
0

 Росія за останній рік привела пострадянські країни до «нового, тривожного рівня репресивності, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

 Росія за останній рік привела пострадянські країни до «нового, тривожного рівня репресивності, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

 

У звіті «Держави перехідного періоду» проаналізували ситуацію з демократією в 29 країнах колишнього Радянського Союзу, Балкан і Центральної Європи, повідомляє «Радіо Свобода».

Події 2013 року засвідчили, що режим у Росії став зразком для наслідування іншими авторитарними лідерами – навіть у тих країнах, влада яких перевершила російську у своїй жорстокості й нетерпимості, заявляють автори звіту. За доповіддю, десять років тому в Євразії – під цим поняттям розуміють пострадянський простір – в умовах утвердженої авторитарної влади жила кожна п’ята людина, нині ж – майже чотири з п’яти, й тенденція до погіршення все прискорюється.

Як кажуть у Freedom House, у 12 колишніх радянських країнах, які не є членами Європейського союзу, демократія була в занепаді вже понад десять років.

Водночас громадянське суспільство проявило стійкість в Україні і Киргизстані в 2013 році, додають експерти.

Позитивні зміни вони побачили і на Балканах, зокрема, це стосується плідних переговорів між Сербією і Косовим.

Водночас, наголошується в звіті, неефективні уряди продовжували негативно впливати на розвиток демократії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я