Економіка Росія не може подолати залежність від військових поставок з України – експерт

Росія не може подолати залежність від військових поставок з України – експерт

386
0

 Росія не змогла подолати залежність від військово-промислової галузі України. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив військовий експерт Київського інформаційно-консалтингового агентства Defense Express Валерій Рябих.

 Росія не змогла подолати залежність від військово-промислової галузі України. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив військовий експерт Київського інформаційно-консалтингового агентства Defense Express Валерій Рябих.

«Потрібно відзначити те, що дуже велика залежність Російської Федерації від України є по частині обслуговування ракетно-космічних засобів. Дуже велика залежність від поставок авіаційних двигунів і зокрема для вертольотів. За нашими оцінками, лише в цьому році Україна повинна була поставити 400 двигунів для вертольотів. Російський оборонний комплекс вже протягом десятиліття заявляє про необхідність піти від залежності від українських виробників. Але не на всіх напрямках у них спостерігаються успіхи. Також велика залежність і по газотрубобудуванню. Тому що більшість військово-морських засобів оснащувалися двигунами української розробки та будівництва. І як би вони не старалися, піти від залежності співпраці з Україною поки російським виробникам не вдалося», – підкреслив Рябих.

 

Експерт підкреслив, що незважаючи на практику тісної кооперації з Російською Федерацією, військово-промислові комплекси обох країн є абсолютно окремими підприємствами. При цьому Україні вдалося не тільки зберегти отриманий в спадок від СРСР військпром, а й примножити його. «За деякими видами ми вступаємо в кооперацію з іншими країнами. Не секрет, що така кооперація була дуже широкою з Російською Федерацією. Традиційно ці два оборонно-промислового комплекси є частиною одного радянського військового потенціалу. Але треба говорити, що в наш час це два абсолютно різних виробництва, абсолютно різних можливості. Причому з окремих напрямків Україні вдалося зберегти і примножити оборонний потенціал, який дістався», – сказав Рябих.

 

Він додав, що вітчизняна оборонна промисловість випускає широку номенклатуру озброєння, в тому числі має виробництво замкнутого циклу: від розробки проекту до будівництва готового знаряддя. «Ми представляємо дуже широку номенклатуру озброєння і потрібно відзначити, що до недавнього часу складалася така парадоксальна ситуація, коли оборонно-промисловий комплекс України озброював всіх, окрім своєї армії. За нашими оцінками, від трьох до п’яти відсотків озброєння, яке вироблялося нашими підприємствами, йшло на потреби Збройних Сил України. Все інше йшло на експорт. Причому номенклатура цього експорту дуже широка. Військово-транспортні літаки, де Україна завжди була в числі лідерів, радіолокаційна техніка, бронетанкова техніка. І потрібно відзначити, що по певній кількості видів озброєння і техніки України вийшла на замкнутий цикл виробництва. Зокрема в бронетанкове будівництво», – підсумував Рябих.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я