На голову Новини Російський сепаратизм наступає! У Верховній Раді хочуть виступати рос. язиком! (законопроект)

Російський сепаратизм наступає! У Верховній Раді хочуть виступати рос. язиком! (законопроект)

594
0

Русифікація України йде на реванш! Внесений Законопроект від 18 лютого 2020 №3084 пропонує змінити Регламент Верховної Ради щодо робочих мов народних депутатів.

Мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону “Про державну службу”, є державна мова.

Водночас, відповідно до статті 10 Конституції, в роботі Верховної Ради може використовуватися сепаратистська окупаційна російська та інші мови національних меншин України…

Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія закону “Про державну службу”, на пленарних засіданнях, парламентських слуханнях, в роботі органів Ради можуть використовувати для всіх видів виступів мови національних меншин України.

Йдеться про виступи, передбачені у статті 32 Регламенту, зокрема доповіді, співдоповіді, заключне слово, заяви, резолюції, пояснення, зауваження, запитання, повідомлення та довідки, внесення пропозицій, поправок, оголошення депутатських запитів, виголошення окремої думки.

У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

Ініціаторами законопроєкту вказані нардеп проросійсько-сепарської фракції “Опозиційна платформа – За життя” Олег Волошин і член фракції “Слуга народу” Максим Бужанський…

Зустрінете їх – ну ви знаєте, ЩО їм сказати…

До речі… На телеканалі олігарха Коломойського 1+1 мелодрами будуть російською, українська – лише для комедій! Але…

Щодо продюсерки “1+1” порушили справу!

Столичні правоохоронці внесли інформацію до ЄРДР через слова продюсерки телеканалу “1+1” Олени Єремєєвої про українську мову.

Джерело: Facebook-сторінка нардепа Володимира Ар’єва, заступник директора Департаменту комунікації МВС Ярослав Тракало в коментарі “УП”

Нардеп опублікував відповідь поліції на своє звернення.

Дослівно відповідь поліції: “10.02.2020 слідчим відділом Подільського управління поліції відомості, які містяться у зверненні (Арєва – ред.), внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020100070000502 за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч.1 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії)”.

Пряма мова Тракала: “За зверненням народного депутата слідчі Подільского управління поліції Києва розпочали кримінальне провадження. Буде проведена перевірка викладених у зверненні фактів”.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 5 років.

Що було раніше: У лютому Єремєєва під час презентації нового сезону каналу сказала: “Знайти тональність української мови, щоб глядач її сприймав, досить непросто. За нашими спостереженнями, мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії“.

За її словами, навесні “1+1” показуватиме мелодрами російською мовою, бо українська складніша для цього жанру. Крім того “артистам поки ще важко працювати українською”, що “збільшує тривалість створення і впливає на бюджет”.