На голову Економіка Російський “тіньовий уряд” на Донбасі

Російський “тіньовий уряд” на Донбасі

95
0

Відповідальним за курування “ДНР” та “ЛНР” у російському уряді німецькі журналісти назвали одного з заступників російського прем’єра – Дмитра Козака. У Росії заперечують

Як Росія може таємно керувати територіями Донбасу, що непідконтрольні українській владі, чого остерігаються голландці через Угоду про асоціацію з Україною та чи тривожать німців перспективи радикалізації біженців – теми іноземної преси 30 березня, пише ВВС.

Російський уряд заправляє справами самопроголошених “республік” на сході України – свідчать записи засідання російської міжвідомчої комісії з надання гуманітарної допомоги потерпілим територіям південно-східним районам Донецької та Луганської областей України від 23 жовтня 2015 року, які потрапили до журналістів, твердить німецьке видання Bild.

З документів зрозуміло, що плани комісії виходять далеко за межі гуманітарних питань, а Росія регулює у “ДНР/ЛНР” все, починаючи з оподаткування і завершуючи комунальними послугами, пише видання.

“Тобто, до цих регіонів ставляться як до частин суверенної території Росії”, – вважають у Bild.

Росія перейняла контроль над цими територіями без відома Києва, навіть самих сепаратистів, додають журналісти. Представники секретних служб підтвердили виданню, що цей регіон виглядає як “сателіт Росії”.

Все це свідчить про те, що Москва ставиться до виконання Мінських угод як до “шоу для Заходу”, а натомість таємно втілює у життя секретний план щодо цих районів Донбасу, наголошує Bild.

“Замість того, щоб розглядати реінтеграцію регіонів України у середньостроковій перспективі, цей план спрямований на забезпечення того, що вони залишатимуться під контролем Росії у довгостроковій перспективі”, – пояснює газета.

І Росія планує надалі посилювати контроль над територією невизнаних “республік”, вважають автори статті.

“Це зробить Донбас маріонетковою державою Російської Федерації, майбутнє якої вирішуватиметься винятково у Москві. Це – підтвердження провалу Мінських угод, відданість яким Росією є абсолютно удаваною”, – підсумовує видання.

Єдиним українцем, який, як твердить Bild, був присутній на засіданні “тіньового уряду”, був Рінат Ахметов

Рінат Ахметов

Комісію, яку називають “тіньовим урядом Росії на Донбасі”, було створено у грудні 2014 році. До її складу входить шість робочих груп російських міністерств, кожна з яких підконтрольна ФСБ.

Комісію очолює заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Назаров, який починав свою політичну кар’єру у Ростовській області. Про результати роботи він звітує заступнику прем’єр-міністра РФ Дмитру Козаку, який є близьким другом президента РФ Володимира Путіна, зазначає Bild. А заступником пана Назарова призначено заступника міністра фінансів РФ Леоніда Горіна.

Водночас єдиним українцем, присутнім на жовтневій зустрічі російської комісії, відповідно до запису, до якого апелюють журналісти Bild, був мільярдер Рінат Ахметов.

“Натомість жодного члена так званих сепаратистських “урядів” Луганська та Донецька на зустрічі не було, ляльковим політикам лише повідомили про її результати. Це звична практика, як розповіли Bild експерти”, – говориться у статті.

У Росії вже заперечили оприлюднені матеріали.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я