На голову Новини Російські ЗМІ вигадали цитати Обами про “ідіотів” при владі в Україні

Російські ЗМІ вигадали цитати Обами про “ідіотів” при владі в Україні

380
0

Російські та проросійські інтернет-портали приписали президентові США Бараку Обамі образливі цитати про Україну, які він насправді не говорив.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Російські ЗМІ вийшли із заголовками: “Обама: “Україна є яскравим прикладом країни, якій правлять цілковиті ідіоти” або “Обама назвав українську владу цілковитими ідіотами”.

Однак прямого посилання на такі його “заяви” не дають, а в актуальному інтерв’ю американського президента каналу CBS, на який посилаються, наведених цитат немає.

Для підтвердження наводять буцімто цитату американського президента з інтерв’ю телеканалу CBS: “Сполучені Штати зробили все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в Україні. Те, що зараз там відбувається, навіть не пов’язано з сусідством Росії і її впливом на політику держави, а з тим, що до влади в країні прийшли цілковиті дурні. У зв’язку з цим, США намагається врегулювати свою закордонну політику щодо України. Ми визнаємо, що допустились деяких помилок раніше, але готуємося їх виправити. США – одна з тих країн, яка помічає не тільки помилки інших країн, а й свої”.

Портал “РосИнфо” не дає прямого посилання на текст або відео, але скріншот, де Барак Обама розмовляє з журналістом Стівом Крофтом – зроблено з програми “60 minutes” каналу CBS.

На порталі каналу CBS є текст актуального інтерв’ю. В ньому президент Сполучених Штатів дійсно згадує Україну, однак жодної оцінки українській владі не дає.

“Україна керувалася корумпованим правителем, який був маріонеткою Путіна. Сирія була єдиним союзником Росії в регіоні. І сьогодні, замість того, щоб розраховувати на їхню підтримку і підтримувати базу, яку вони мали в Сирії, яку вони мали протягом тривалого часу, пан Путін надає свої війська…” – сказав Барак Обама

У тексті іншого інтерв’ю, яке американський президент дав каналу CBS ще у вересні 2014 року, також згадують про Україну, однак подібних цитат – немає.

А раніше на порталі “РосИнфо” поширили новину буцімто голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив про вихід Одеси зі складу України. Однак у команді Саакашвілі спростували таку інформацію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я