На голову Новини Російські фури: Кабмін обіцяє визначитися у понеділок

Російські фури: Кабмін обіцяє визначитися у понеділок

144
0

Офіційної реакції України на заборону транзиту до Казахстану не було, але у справу втутилися активісти

Кабмін планує визначитися, що робити із російськими вантажівками, які намагаються перетнути територію України транзитом, у понеділок, 15 лютого, про це пише BBC

В уряді також зазначили, що наразі моніторять ситуацію та проводять технічні консультації з представниками Європейської Комісії й окремими державами-членами ЄС.

Раніше у неділю Росія заявила, що припинила рух українських вантажівок своєю територією у відповідь на громадські акції в Україні.

Російська влада ще 1 січня заборонила прямий український транзит до Казахстану, а згодом у міністерстві економіки України повідомили, що Росія повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

Однак у російському мінтрансі наполягають, що досі пропускали українські вантажівки – згідно з повідомленням, лише 11-12 лютого безперешкодний в’їзд або виїзд забезпечили понад 1000 українських вантажних авто.

“Дія зазначених заходів (Заборона на пересування українських вантажівок територією Росії. – Ред.) зберігатиметься до врегулювання українською стороною ситуації з неправомірним блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України”, – ідеться у прес-релізі відомства, поширеному у неділю.

Це сталося по тому, як девсять областей України долучилися до блокади російських вантажівок.

У прикордонній службі повідомили, що російських фур на українських пунктах пропуску у неділю значно поменшало.

“Більшість вантажівок відмовляються від того, щоб перетинати кордон і їхати транзитом через Україну”, – заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Раніше цього тижня блокування почалися на Закарпатті, у Чернівецькій, Львівській і Волинській областях. Згодом до них почали долучатися інші області.

У суботу приблизно 20 активістів почали блокувати російські фури при в’їзді з Білорусі на територію України.

“Ми вважаємо Росію країною-агресором, тому наша мета – заблокувати транзит російських вантажів через територію України”, – пояснив свої мотиви координатор блокади на Волині Дмитро Васильченко.Російські вантажівки блокують вже в 9 областях

Активістів на Закарпатті відкрито підтримав голова обласної адміністрації Геннадій Москаль.

У неділю він заявив, що уряду слід зібратися на екстрене засідання та ухвалити “принципове рішення” щодо російських вантажівок.

Пан Москаль додав, що блокада на Закарпатті відбувається без ексцесів, і станом на ранок неділі оформили одну вантажівку з російськими номерами, яка виїхала до Румунії, і дві до Словаччини. Ті машини, згідно з повідомленням, стояли на митному оформленні ще до початку акції.

“Однак виникає інша проблема. З боку Румунії, Словаччини та Угорщини за добу через закарпатські КПП в Україну в’їхало близько 100 фур із російськими номерами. Усі вони оформлені митницею та прикордонникам, оскільки жодних підстав не оформляти їх немає”, – зазначили на сайті голови ОДА.

У п’ятницю Кабмін доручив чотирьом міністерствам до понеділка вирішити, що робити із російськими вантажівками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я