Новини Російська інформаційна експансія для Нідерландів: міфи і фейки про Україну (ВІДЕО)

Російська інформаційна експансія для Нідерландів: міфи і фейки про Україну (ВІДЕО)

566
0

У своїй статті на сторінках видання “Новий час” блогер і digital-спеціаліст Олексій Мінаков розповів про 5 міфів про Україну, нав’язаних Росією в інформаційному полі Нідерландів.

Всього через кілька годин після публікації Олексія російська сторона зробила ще одну спробу дискредитувати Україну в очах світової спільноти, поспіхом створивши фейковий відеоролик низької якості, в якому актори, що грають “бійців полку Азов”, заявляють про плани провести теракти в Нідерландах, повідомляє informnapalm.

 Невідповідність форми, кострубатий діалект акторів, що намагаються прочитати текст українською мовою і незграбна поведінка людей, більше схожих на російських “телепузиків”, ніж на бійців полку спецпризначення, вже встигли насмішити блогосферу, але сам факт спроби такої нахабної дискредитації ще раз підкреслює прагнення РФ вести інформаційну війну проти України на нідерландських полях.

5 міфів про Україну. Ми програємо інформаційну війну в Нідерландах

Нідерландці мало що знають про Україну, а коли починають цікавитися, то бачать і чують тільки міфи

Для українців нідерландський референдум про ратифікацію Угоди про асоціацію України та ЄС – це значно більше, ніж просто референдум, що має рекомендаційний характер. По-перше, у випадку невдачі українцям буде боляче, адже сотні людей віддали своє життя на Євромайдані, який починався з протесту проти призупинки підписання Угоди. По-друге, наслідки провалу на референдумі непередбачувані й можуть стати точкою початку антиукраїнської хвилі в Євросоюзі.

Не даремно Росія та проросійські сили проводять надпотужну інформаційну атаку. Так, цього місяця на «Першому каналі» був новинний сюжет, що нідерландців лякає перспектива потоку жителів України після ратифікації Угоди, а буквально минулого тижня телеканал «Росія 24» в’їдливо проголосив, мовляв, три чверті нідерландців проти асоціації з Україною. Також у випуску показали центр Амстердама, де якісь активісти роздавали листівки з фотографіями спаленого Будинку профспілок в Одесі і «нацистського батальйону «Азов»  з фашистською символікою».  А ще кореспондент знайшов нідерландця, який агресивно заявив: «Я проти України – вони збили 200 наших громадян у липні 2014 року». У цих сюжетах російських пропагандистських каналів зібрані практично всі міфи про Україну, які активно просувають в Нідерландах.  Тому щоб отримати хороший результат референдуму, потрібно , передусім, «нейтралізувати» брехню, спрямовану на негативне сприйняття України в очах нідерландців.

Міф 1. Підписання Угоди спровокує потік біженців з України

Не секрет, що проблема №1 для Європи зараз – це рекордний наплив біженців.  У цьому контексті Нідерланди прославилися масштабною акцією проти побудови центру для біженців. Не дивно, що нідерландці бояться нелегалів з України, але безвізовий режим з Україною не має жодного стосунку до Угоди про асоціацію і буде введений незалежно від результатів референдуму. Хай там як, напливу біженців з Донбасу, де йдуть військові дії, не буде, адже на кордоні України залишається митний контроль з перевіркою документів.

Міф 2. Начебто малайзійський «Боїнг» з нідерландськими пасажирами збили українські військові

Ще торік у жовтні Нідерланди опублікували звіт по розслідуванню причин катастрофи «Боїнга», де сказано, що лайнер збили ракетою ЗРК «Бук». Цієї зброї російського виробництва вже кілька років нема на озброєнні української армії. Нема сумніву, що пасажирський літак збили проросійські терористи, вони думали, що то український транспортний літак АН-26. Бойовики навіть встигли похвастатися в соціальних мережах, що збили літак, а на російському телеканалі «Life News» вийшов новинний сюжет про збиття «ополченцями» нібито українського літака АН-26. Важливо розуміти, що у лютому Радбез Нідерландів опублікує остаточний звіт про катастрофу літака, і на цьому фоні Росія буде продовжувати лобіювати абсурдну тему винуватості України.

Міф 3. В Україні при владі націоналістичні радикали, простіше кажучи, неонацисти 

За результатами останніх виборів, право радикальні партії не потрапили до парламенту і, відповідно, не представлені в уряді. Наприклад, ультраправа партія «Свобода», відома своїми факельними маршами, на парламентських виборах 2014 року не подолала 5%-ий бар’єр, а на президентських виборах лідер «Свободи» Олег Тягнибок отримав лише біля 1% голосів. Інша радикальна партія «Правий сектор», якою часто лякають кремлівські пропагандисти, також не подолала потрібний бар’єр голосів.

Міф 4. Українці вимагали гроші за вкрадені понад 10 років тому картини з Музею Західної Фрисландії

Минулого місяця газета De Telegraaf, яка брала участь у кампанії збору підписів для проведення референдуму, скинула інформаційну бомбу, спрямовану на дискредитацію України. В інтерв’ю газеті директор музею повідомив, що вкрадені картини в руках українських збройних формувань, хоч наявність цих картин на території України ґрунтується на чутках і не підтверджена об’єктивними доказами. Попри це, відео з директором музею на Youtube-каналі газети мало яскраво виражену популістську назву «Україна: поверни вкрадене мистецтво!». Пізніше на прес-конференції керівник нідерландського музею посилався на якісь «добре інформовані джерела», що що викликає сумніви в правдивості пред’явленого звинувачення.

Міф 5. Податки нідерландців витрачатимуть на проведення реформ в Україні.

У ЗМІ досі чомусь випливає неймовірна цифра € 160 млрд, які начебто отримає Україна після підписання Угоди, проте представники ЄС спростували цю цифру ще два роки тому. Навпаки, Нідерланди виграють у фінансовому плані від Угоди завдяки збільшення експорту в Україну продукції, на яку відмінять мито.

Нідерландці мало що знають про Україну, а коли починають цікавитися, то бачать і чують ці міфи. І чим ближче квітневий референдум, тим більшим буде тиск з боку підступних агітаторів. Тому не виключено, що народяться нові міфи вже найближчим часом. Українська громада в Нідерландах намагається  цьому протистояти. Торік створили сайт oekraine-referendum.nl  нідерландською мовою. Але для суттєвого впливу на громадську думку місцевих жителів потрібен якісний контент, який би з радістю поширювали нідерландські ЗМІ: інфографіка з вигодами від ратифікації Угоди для нідерландців чи вірусні відеоролики. Також не завадила б гучна PR-акція напередодні референдуму, наприклад, флешмоб з українським прапором на центральному майдані Амстердама. А поки, менш ніж за 3 місяці до найважливішого референдуму, Україна, на жаль, програє інформаційну війну.

«Російські телепузики» про Нідерланди від імені полку «Азов»

Про фейковий відеоролик на тему терактів у Нідерландах розповів на своїй сторінці журналіст Віктор Трегубов:

«Кілька годин тому на YouTube з’явилося провокаційне відео, на якому люди в масках, що видають себе за бійців полку «Азов», погрожують нідерландцям терактами у випадку відмови урядом Нідерландів від підписання угоди про асоціацію України та ЄС. Це – найбрудніша провокація, зроблена з метою дискредитувати Україну в очах європейців загалом і жителів Нідерландів зокрема. Провокацію спартолили невдало – аж до невідповідності форми «бійців» реальному обмундируванню «азовців» і невпевненості «диктора» в тому, де ставиться наголос в слові «українська». Провокація явно робилася з розрахунком на глядача, що не дуже розбирається в специфіці конфлікту на сході України. Тим не менше, наскільки я розумію стратегію таких «вкидів», зараз її будуть активно поширювати через заздалегіть підготовлені аккаунти в соцмережах. Можливо, до легітимізації підключать кілька кишенькових медіа».

Сподіваємося, що світова спільнота допоможе нейтралізувати інформаційні атаки Росії проти України напередодні референдуму в Нідерландах, адже від цього залежить не тільки подальша доля України, це тест на здатність європейців протистояти безцеремонній і брехливій політиці Москви, яка всіма силами старається не допустити виходу України зі сфери свого впливу. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я