На голову Новини Росія формує біля українського кордону дивізію з 10 тисяч військових – інспекційна...

Росія формує біля українського кордону дивізію з 10 тисяч військових – інспекційна група

132
0

Перевірка дійшла висновку, що Росія порушила положення Віденського документу 2011 року, не поінформувавши про такі плани.

Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Такого висновку дійшла інспекційна група з представників України, Канади і Данії за підсумками інспекції військової діяльності РФ у Ростовській області, повідомляє tyzhden.ua.

Перевірка тривала 16-19 січня, її метою було перевірити, чи дійсно Російська Федерація проявляє відкритість та транспарентність своєї військової діяльності, як це передбачає Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

“Результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у терміни, визначені ВД-2011, тобто протягом 14 діб після завершення контрольного заходу. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ”, – ідеться в повідомленні.

Інспекція виявила, що поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує понад 10 тисяч військовослужбовців. Як зазначається, цю інформацію інспекторам надали представники Міноборони Росії, оприлюднена дата початку формування дивізії – 10 січня 2017 року.

“Це суперечить інформації, яку ж сама Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності до пункту 10.3 ВД-2011”, – ідеться в повідомленні.

Крім цього порушено пункт 10.3.3 ВД-2011, в якому зазначається, що у випадку, коли така інформація не може бути представлена у щорічному обміні воєнною інформацією, ця інформація буде надаватися офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або з початком такого збільшення. 

Генштаб інформує, що найближчими днями проведе брифінг, на якому поінформує про проведення інспекції.

Як повідомлялося, українські інспектори отримали дозвіл відвідати військові формування та частини російської армії, дислоковані на території Ростовської області в рамках Віденського документу 2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки. Також повідомлялося, що німецькі військові інспектори відвідають 252 механізований полк, дислокований в місті Богучар Воронезької області. У рамках інспектування планувалося отримання інформації від командирів російських підрозділів, вертолітний обліт і сухопутна перевірка району на наявність або відсутність військової діяльності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я