На голову Новини Рік після спроби путчу в Туреччині: Ердоган анонсував скасування надзвичайного стану

Рік після спроби путчу в Туреччині: Ердоган анонсував скасування надзвичайного стану

185
0

Надзвичайний стан в Туреччині, що діє з 16 липня 2016 року у зв’язку зі спробою військових захопити владу в країні, закінчиться в найближчому майбутньому, заявив президент країни Реджеп Тайіп Ердоган.

Про це пише Hurriyet daily news.

“Ми обов’язково закінчимо цю роботу після усунення необхідності в нашій боротьбі з тероризмом. Справа FETÖ (організація Фетуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в організації липневого путчу, – Ред.) почала набувати свого оформлення, і ми також отримали важливі підстави в боротьбі проти Робочої партії Курдистану. Тому цілком можливо, що надзвичайний стан буде скасовано в недалекому майбутньому, хоча ми вже здійснюємо його в дуже обмеженій області “, – сказав Ердоган у своєму виступі перед інвесторами в Анкарі.

Однак президент Туреччини також сказав, що в нинішніх умовах “не може бути й мови” про скасування надзвичайного стану.

“Не може бути й мови про те, щоб зняти надзвичайний стан з усім, що в даний час відбувається. Люди запитують, коли закінчиться дія НС. Він закінчиться, коли ця справа повністю закінчиться”, – сказав він.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня минулого року військові Туреччини вчинили спробу заколоту. У Стамбулі та Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулицю були виведені танки. Вже до ранку суботи президент країни Реджеп Ердоган заявив, що основні осередки повстанців ліквідовані. 16 липня в Туреччині було оголошено військовий стан у зв’язку зі спробою державного перевороту напередодні.

20 липня президент Ердоган ввів надзвичайний стан на три місяці для “нейтралізації загроз”, пов’язаних з військовим заколотом.

Після цього уряд країни періодично продовжував дію режиму НС в країні. Він передбачає окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, посилення контролю над ЗМІ та інше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я