Новини Річниця Революції Гідності – нові “гайки” від влади

Річниця Революції Гідності – нові “гайки” від влади

293
0

Можна багато перераховувати “досягнення” влади за останні три роки: від багаторазового підняття тарифів на комунальні послуги, до обвалу національної валюти, від кардинального зростання злочинності внаслідок невдалих “реформ”, до регулярних корупційних скандалів. На усі протести одна відповідь: “у країні війна, а хто проти влади – той агент агресора”. Формула нехитра, але вона працювала. Люди, перераховуючи останні копійки, зітхали: “Аби не було гірше”.

І все ж для повного розуміння цієї “формули” чогось не вистачало.

Останні події, пов’язані з блокадою вугілля з ОРДЛО, ситуацію прояснили. Стало зрозуміло – яка пекельна “родзинка” формує смак отруйної для українського народу страви, якою наше суспільство годують уже декілька років.

“Родзинка” у тому, що нинішній режим буде розколювати українців до тих пір, поки територія країни не буде “зачищеною” остаточно.

Звинувачення у сепаратизмі та у праці на Кремль спрацьовують все менше. І тому владі щоразу потрібний новий ворог. І вона його знаходить.

Розглянемо риторику керівництва уряду стосовно блокади вугілля.

Голова уряду Гройсман. З одного боку: ”Блокада постачання вугілля із зони АТО – злочин… це означає тільки одне – зупинка і віялові відключення по всій території країни”. А з іншого: “Якщо ми запитаємо, чи є у нас довіра до українських кордонів і лінії розмежування, щодо торгівлі контрабандним товаром – у мене такої довіри немає. І тут я готовий повністю приєднатися до жорсткої боротьби проти контрабанди”. І як резюме: “Я не схильний когось звинувачувати, але я глибоко переконаний у тому, що раціонально треба розібратися”.

Міністр енергетики і вугільної промисловості Насалик: “Це дестабілізація енергетичної сфери”.

Міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш: “Взагалі сам факт блокади, як я це розумію, є шкідливим… Це є ніж у спину, ніж у спину дипломатичному процесу”

Віце-прем’єр Зубко: “Блокування поставок вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей вигідне, перш за все, Росії”.

Хтось побачить у цих висловлюваннях осуд дій патріотів на лінії розмежування. Але вчитайтеся уважніше – жодної оцінки тут взагалі не пролунало. І не пролунає. Адже читаємо й такі новини: “Посли країн G7 закликали припинити блокаду поставок вугілля на Донбасі”. Або такі: “США стурбовані блокадою поставок вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також впливом, який вона може здійснити на енергосистему і економіку України”.

Тобто уряд сказав стільки, скільки потрібно сказати, щоб уникнути відповіді й, найголовніше, – відповідальності за ситуацію.

Тепер будуть і віялові відключення світла, і нове підняття тарифів, і зупинка металургійних підприємств… А на усі звинувачення у некомпетентності урядовці розводитимуть руками і виправдовуватимуться: “Це ж активісти блокують!”

І головною метою тут є не зняття чи посилення блокади, а те, що замерзлі громадяни будуть накопичувати злобу проти патріотів, а ті відповідатимуть їм звинуваченнями у небажанні терпіти заради спільної перемоги.

Новий розкол. Хто у виграші? Влада.

А тепер вчитаємося у слова трирічної давнини тодішнього голови уряду Яценюка.

«Якщо закрити всі державні шахти і звільнити всіх шахтарів, а суму дотацій поділити між усіма шахтарями, знаєте скільки вийде на одного шахтаря? 80 тис. грн на рік», – заявив у березні 2014 року прем’єр.

Шахти закрили, а зекономлені кошти спрямували на закупівлю вугілля в Африці. Тільки Яценюк, мабуть, не знав, що саме за рахунок виробництва реального продукту тримається курс національної валюти. А топити паперовими грошима гірше, ніж вугіллям.

Дамо слово й нинішньому міністру Насалику. Згідно з планами Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо реструктуризації вугільної галузі України, третину (13) від загальної кількості працюючих державних шахт (36) закриють як нерентабельні. Надалі лише 7 державних шахт мали продовжити роботу.

Що ж, дотації скоротили. Шахти закрили, а вугілля чомусь немає.

А влада? Влада робить вигляд, що вона ні до чого. У віялових відключеннях винні активісти. У закликах відновити закупівлю вугілля з ОРДЛО – інші активісти.

А влада продовжить панувати. Віялові відключення посадовцям не загрожують.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я