Сфера ЖКГ Революція одного двору: вінничани скинули фіктивного голову ОСББ

Революція одного двору: вінничани скинули фіктивного голову ОСББ

861
0

У власників квартир з-під носа забрали цілу дев’ятиповерхівку

У власників квартир у вінницькій дев’ятиповерхівці незрозумілим чином забрали їхні права на управління будинком. Коли люди навесні цього року пішли на консультацію до міськради, з метою дізнатися більше про ОСББ, виявилося, що в їхньому будинку воно вже давно створене. От тільки ані мешканцям, ані власникам квартир про це невідомо.

— У міськраді нам сказали звернутися до “Ресурсного центру підтримки ОСББ” —організації, яка консультує з цих питань, — говорить мешканець будинку по вулиці Келецькій, 104 Валентин Іванюк. — Там розповіли, що у нашому будинку ще 24 грудня минулого року створено ОСББ “Реверс”, головою якого є Андрій Вовк.

Мешканці стверджують: в очі не бачили ані установчих документів, ані статуту ОСББ, ані протоколу зборів. Та і самих зборів не було, ні коли обирали голову, ні після його обрання.
Люди звернулися до правоохоронців.

— Спочатку прийшли до мене, але в мене нема повноважень розслідувати злочини, – говорить дільничий міліціонер Олег Красноголовий. — Тому я передав справу у слідчий відділ, де порушили кримінальну справу, кваліфікувавши її як шахрайство.

У справі про шахрайство з підробкою підписів фігурує голова ОСББ

Дійсно, підробка підписів під документами цілком “тягне” на статтю, адже жоден з мешканців багатоповерхівки не підтвердив факту своєї участі в зборах. Більш того, 125 людей підписалися під зверненням, адресованим міській раді, у якому просили зберегти діючі договори з ЖЕКом на обслуговування будинку. А також написали, що не були присутніми на установчих зборах і не бачили жодних документів. Проте, директор Департаменту житлового господарства Олег Лаврик офіційно відповів, що реєстрували ОСББ через довірену особу, яка надала відповідний пакет документів. За детальним роз’ясненням чиновник відправив людей у все той же “Ресурсний центр”.

zvernennia-1

vidpovid-1

Комунальники уже місяць не обслуговують будинок

На прохання мешканців продовжити договори з ЖЕК №12 на обслуговування будинку міськрада відповіла, що цим має займатися голова ОСББ Андрій Вовк, який з людьми взагалі відмовляється спілкуватися.

Зважаючи на те, що будинок уже півроку “висить у повітрі”, учора ввечері мешканці будинку провели збори. Близько сотні чоловік прийшли, аби обговорити шляхи вирішення проблеми. Та Андрій Вовк у зборах участі не брав.

— Я йому дзвонила, але він накричав, мовляв, хто я тут така і він не прийде, — говорить мешканка будинку Тетяна Афанасіївна.

оссб фото

оссб фото

Голова ОСББ відмовився показати власникам квартир статут організації

Дійсно, на зборах Вовка не було, він сидів неподалік на лавці і робив вигляд що не помічає дійства. Голова Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова, яка теж прийшла на скандальні збори, разом з власниками квартир попросила голову пред’явити статут об’єднання, на що отримала хамську відповідь від чоловіка.

Андрій Вовк

— Я нічого не повинен показувати власникам, — сварився на людей Андрій Вовк, — А вас я взагалі ні разу не бачив у “Ресурсному центрі”, — сказав він пані Ельвірі.

Під вивіскою “міська рада” криється громадська організація непрозорого призначення

Чому “Ресурсний центр”, який насправді не є ані підрозділом департаменту житлового господарства, ані державним органом, має такий вплив на пана Вовка, журналісти та мешканці будинку намагалися дізнатися на другий день після зборів.

До речі, збори завершилися неочікувано: люди абсолютною більшістю голосів переобрали нового голову та утворили нове ОСББ. Андрія Вовка зобов’язали передати всю документацію новому голові, але той відмовився і призначив “побачення” у все тому ж “Ресурсному центрі”.

— Я з листопада місяця роблю все, що вони мені кажуть, і ні перед ким, окрім них, не звітуватиму, — заявив екс-голова. — Тому і установчі документи покажу вам тільки в офісі “Ресурсного центру”.

В офісі “Ресурсного центру” людям погрожували.

ресурсний центр фото

Але, коли новообраний голова ОСББ разом з мешканцями, активістами та головою Асоціації Ельвірою Мрясовою прийшли у розхвалений офіс, їх звідти вигнали з погрозами два молодики, які не забажали представлятися.

— Ви мені неприємні, я з вами не говоритиму. А ви не знімайте, я зараз прокуратуру викличу, — заперечував проти відвідин один з чоловіків, що представився практикантом.

При цьому люди просили у “Ресурсного центру” надати консультацію.

— Ми просто хотіли дізнатися, як нам далі діяти і отримати установчі документи та договори, заключені попереднім головою, — говорить пані Наталія, мешканка скандального будинку. — Це ж їхній обов’язок, якщо Вовк постійно отримував тут інструкції, то ми хочемо бодай роз’яснень.

Міськрада розкрила подробиці про “Ресурсний центр”

міськрада лаврик фото

Зрештою, делегація подалася до міськради, викликати на зустріч Олега Лаврика, директора Департаменту житлового господарства. Пан Олег заявив, що з непристойною поведінкою “Ресурсного центру” розбереться. У справі підробки підписів порадив звертатися до суду, але бодай одну проблему людей пообіцяв вирішити:

— Ми спробуємо домовитися з ЖЕКом, щоб вони і надалі обслуговували ваш будинок, поки ви не узаконите новостворене ОСББ.

Крім того, посадовець упевнений: створене на учорашньому віче об’єднання та правління є цілком легітимним, і його можна реєструвати. Але, щоб не виникло судових спорів з попереднім головою, слід діяти поетапно:

— Спочатку зберіть нові збори та ліквідуйте “Реверс”, а тоді утворіть нове ОСББ, до якого не буде жодних претензій, — порадив Олег Лаврик.

Його заступник Роман Фурман зауважив, що “Ресурсний центр підтримки ОСББ” насправді є громадською організацією і надає виключно консультативні послуги.

— Його створено з метою реалізації програми впровадження ОСББ, там не можуть зберігатися жодні документи, — роз’яснив Роман Фурман.

Крім того, посадовці проговорилися, що “Ресурсний центр” з некультурними співробітниками фінансується з міського бюджету. Журналісти та громадські активісти зацікавилися прозорістю діяльності цієї структури, і пообіцяли незабаром відкрити громадськості всі факти про загадкову ГО.

осбб фото

осбб фото

осбб фото

 

vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я