Новини Рейтинг найбезглуздіших руйнувань світових шедеврів людством

Рейтинг найбезглуздіших руйнувань світових шедеврів людством

717
0

Старовинні витвори мистецтва незамінні і безцінні, але все ж люди постійно їх знищують. Іноді цілеспрямовано, але частіше руйнування артефактів і історичних пам’ятників відбувається просто по дурості.  

Голос народу підготував підбірку найбезглуздіших руйнувань історичних шедеврів та артефактів людством.

Стілець Наполеона і працівник музею

уничтоженные вещи

Одне з нещасть сталося і з історичною реліквією, що належала колись Наполеону Бонапарту. У 2014 році співробітник Музею витончених мистецтв сіл на складаний стілець, який полководець брав з собою на поле бою. Стілець, зрозуміло, не витримав – сидіння з червоної шкіри порвалося, а дерев’яна конструкція зламалася. Хоча пізніше експонат вдалося відновити. 

«Зоряний прапор», порізаний на сувеніри

https://pp.vk.me/c836735/v836735023/1497/ru0RWADZ2UA.jpg

Знаменита американська реліквія «Зоряний прапор» зараз має явно обірваний вигляд. У цього прапора, якому вже більше 200 років, цікава історія. Саме він спонукав Френсіса Скотта Кі написати вірш «Зоряний прапор». Під час англо-американської війни 1812 року він побачив розвівається величезний прапор над фортецею, яка тільки що пережила гарматну бомбардування. Вцілілий прапор сповнив його гордістю, і так з’явився вірш, який потім став гімном США.

Форт захищав підполковник Джордж Армістед, що забрав після війни прапор собі. Потім прапор у спадок перейшло до його дочки, Джорджіане. 
У неї постійно просили шматочок легендарного прапора «на пам’ять», і Джорджіани скаржилися, що їй доведеться весь прапор розрізати на шматочки, щоб дати кожному те, що вони хотіли.

Однак, незважаючи на скарги, Джорджіани проте відрізала сотні шматків прапора для видатних людей, які просили шматочок прапора в якості сувеніра. В кінцевому рахунку прапор став менше на 20%. Її син пожертвував його в Смітсонівський університет, де можна побачити, що «Зоряне прапор» потребує дуже серйозного ремонту.

Картина Пабло Пікассо «Сон»

Прикрість сталася картиною відомого художника-імпресіоніста Пабло Пікассо. Картина належала Стіву Вінну – одному з найбагатших людей в світі і колекціонеру творів мистецтва, в колекції якого можна знайти також дорогі картини Рембрандта і Клода Моне. Але головною в його колекції була саме картина Пікассо під назвою La Reve ( «Сон»), яку він вирішив продати за $ 139 млн, але сталося непередбачене.

Показуючи картину своїм друзям і експресивно розмахуючи руками під час бесіди, він з необережності проткнув картину ліктем. Так чи інакше, після відновлювальних робіт вартістю $ 90 тис. В 2013 році колекціонерові вдалося продати картину за $ 155 млн, хоча реальна вартість після такого інциденту, на думку експертів, була значно нижчою.

Рідкісна китайська ваза, перетворена в лампу

Неприємне відкриття зробила в 2008 році лондонська сім’я, яка принесла до антиквара для оцінки свою настільну лампу, зроблену з порцелянової вази. Ця лампа простояла більше 40 років, поки друг сім’ї не побачив її й не запідозрив, що вона може бути дорогоцінної. Так воно і вийшло – виявилося, що це рідкісна ваза династії Цин, створена в XVIII столітті. Якби свого часу в ній не просвердлили отвір для електричного дроту, то вазу можна було б продати за 50 000 фунтів стерлінгів! А зараз максимум, який за неї можна отримати – це 5 000 фунтів і то при наявності покупця, готового придбати «браковану» лампу.

Тутанхамон і археологи

Гробниця Тутанхамона і сам її власник неабияк постраждали від часів відкриття. Частина речей зникла, тіло було неабияк знівечене – в 1968 році вчені виявили, що у мумії немає статевих органів. Правда, незабаром вони були знайдені в гробниці – хтось їх випадково відірвав і кинув в пісок поруч з мумією. І нарешті, в 2014 році фараону пошкодили похоронну маску, унікальний історичний артефакт. Робочі відламали їй бороду, а потім приклеїли епоксидною смолою назад, пошкодивши маску ще сильніше. 

Фреска Еліаса Гарсіа Мартінеса, яка стала відомою після невдалої реставрації

уничтоженные вещи

Кумедна ситуація сталася з твором іспанського майстра Еліаса Гарсіа Мартінеса, після чого вона стала відомою в усьому світі. Фреска перебувала в церкві невеликого іспанського міста Борха і почала обсипатися через вологість. Місцева 80-річна жителька і прихожанка церкви по своїй волі вирішила допомогти приходу і відреставрувати фреску, в результаті чого лик Ісуса став походити на морду мавпи.

Після цього церква стала місцевою визначною пам’яткою, туристи стали відвідувати її, щоб побачити знаменитий твір мистецтва, а священнослужителі стали брати з них гроші за вхід. Одного разу за 4 дня вдалося зібрати $ 2 600, які після були передані в місцеву благодійну організацію.

Храм майя, пущений на будматеріали

Було б, принаймні, зрозуміло, якби 2300-річний храм майя знищили війна або стихійне лихо. Однак в цьому випадку відбулося щось, що не вкладається в голові – храм був зламаний для того, щоб використовувати його матеріали на будівництво дороги.

Це сталося в 2013 році в Белізі, коли місцева будівельна компанія застосувала механічні екскаватори і бульдозери, щоб зруйнувати храм-піраміду майя і пустити вапняк, з якого вона була зроблена, на будівництво доріг.

Коли про те, що відбувається повідомили поліції, руйнування храму було зупинено, однак більша його частина опинилася розламаною, а так само були розбиті або зникли без сліду артефакти, що знаходяться всередині святилища.

 Спроба вкрасти наскальні малюнки з печери

https://pp.vk.me/c836735/v836735023/14b5/KKuX4JjamcU.jpg

Ми вже звикли до крадіжки картин з музеїв, але не можемо уявити собі, що хтось настільки дурний, що буде красти наскальні малюнки. Як можна вкрасти щось, намальоване на стінах печери? Але тим не менше, хтось спробував це зробити з 5000-річним екземпляром печерного живопису в Іспанії.

Збиток був помічений туристами, які знайшли уламки каменю на підлозі і відколи на стінах печери, які показали, що хтось намагався вирізати малюнок зі стіни за допомогою інструментів. Але на щастя, виявилося, що це неможливе завдання, і злодій або злодії покинули місце злочину. Але малюнок був, на жаль, значно пошкоджений.

Підірвана динамітом Троя

Хоча легенда про Олену Троянської може бути просто міфом, немає ніяких сумнівів в тому, що місто Троя дійсно існував, і Троянська війна була реальністю. У 1870 році багатий німецький бізнесмен на ім’я Генріх Шліман, одержимий легендою про Троє, прибув до Греції, щоб відшукати це древнє місто. Майже відразу він знайшов місце, яке відповідало описаного Гомером місту, обнесеного стіною фортеці. 

Шліман, вважаючи, що Троя знаходиться глибоко під кількома шарами землі, почав прокладати шлях за допомогою динаміту, в результаті багато артефактів давнини були зруйновані.

По матеріалам: chronoton.ru, adme.ru, ribalych.ru

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я