Новини Рейдерське захоплення Вінницького консервного заводу: тітушки, спецназ і штурм!

Рейдерське захоплення Вінницького консервного заводу: тітушки, спецназ і штурм!

630
0

На групування сил і планування операції з затримання молодиків, які захопили територію консервного заводу в понеділок, 13 травня 2019, пішло не менше 2-х годин. Чому так довго не приступали до активній дій поліцейські після виклику по тривозі, пояснив тимчасово виконуючий обов’язки облполіції полковник Олександр Цимбалюк…

Як розвивалися події на Данила Нечая, дивіться відео — це сюжет відділу комунікацій обласної поліції…

Полковник Олександр Цимбалюк розповів більше про затриманих за масові заворушення молодих людей на території консервного заводу. Він сказав, що вік доставлених в слідчі ізолятори — близько 20-ти років. В основному це студенти вінницьких вузів, які ходять до спортивних секції з боротьби чи боксу. 

— Вони називають людей, які запропонували їм цю роботу, — говорить виконуючий обв’язки начальника обласної поліції.

— Їх збирали бригадири і пропонували заплатити по тисячі гривень. Погодилися на це, щоб заробити. Також серед затриманих, як уточнила речниця обласної поліції в слідстві, є троє неповнолітних хлопців.

Всього пов’язали 54 нападника! Розмістити таку кількість затриманих за раз в міських ізолятор не було змоги, то ж заворушників розвезли по ІТТ області. — Коли їх затримували, то більшість почали тікати. Хто по деревах, хто через загорожу, — каже Олександр Цимбалюк.

 

За його словами, спіймати групам зазвату вдалося хлопців, що були в середині й виконували більш активне завдання замовника. А розбіглася — масовка.

— Ви ж розумієте, що в таких випадках є розподілені ролі. Є ударна група, яка шкодить і вчиняє всілякі хуліганські дії. А є люди просто для кількості. Масовка ще там була ззовні, перед прохідною. Ми затримали тих, що були в середині. Це якраз ті, хто захопив будівлю і територію, — пояснив полковник поліції.  Події на консервному заводі по Данила Нечая, нагадаємо, назвали спробою рейдерського захвату.

В поліції кваліфікували їх як масові заворушення, опір правоохоронцям і самоуправство. Тобто одразу за 3-ма статтями відкрити кримінальне провадження.

За названі правопорушення загрожує до 8-ми років ув’язнення. Близько 8-ї години вечора 13 травня, нагадаємо, почалися прямі трансляції з місця. З-за загорожі підприємства назовні летіли камінці, в середині буянили кількасот людей. Від початку захоплення і до самого затримання «тітушок» минуло не менше 2-х годин. Автозаки поліцейських спецпідрозділів заїхали на територію захопленого підприємства ближче до 23-ї години.

— Дали всім повтікати, а тоді штурм проводять,—- говорили біля прохідної заводу місцеві мешканці, які зібралися спостерігати за розвитком подій.

Питаємо у Олександр Цибмалюка, чому так довго приймали рішення про операцію зі штурмом? — Щоб справитися з такою кількістю людей, потрібен був час, — пояснює полковник.

— Наші співробітники були там одразу, 40 чоловік. Потім по тривозі підняли всі групи захоплення, всі підрозділи, які відповідають за це, тому що по оцінках співробітників, які заходилися там, з такою кількістю людей тими силами, які ми мали, ми б не справилися. І були підняті Нацгвардія, КОРД, спецрота і батальйон. Всіх цих людей треба було оснащати — щити, каски, бронежилети, і доставити в різні точки.

Групування сил відбувалося, які могли би справитися з цією кількістю людей, які там були, перш ніж штурмувати.

— Виходить, збір правоохоронців по тривозі займає не хвилини, а години? — питаємо далі в полковника. — Ні, по тривозі — це прибуття. Але треба організуватися. Це ж не колгосп: зібралися і побігли, — каже виконуючий обов’язки начальника. — Кожному підрозділу треба поставити задачу, порахувати, скільки сил, засобів, які, з якої сторони зайти, розподілити. Планування мали зробити. Крім того, провести розвідувальні заходи: подивитися, хто де стоїть. Це ж не так, що приїхали вискочили і хапаємо усіх людей, навіть тих, які стоять за межами. Розумієте? 

А в прокуратурі області поінформували, що більшості затриманих учасників конфлікту на консервному обрали запобіжні заходи на час слідства. 

— Усім учасникам вищевказаних подій обрали міру запобіжного заходу, в тому числі, 27 осіб узяли під варту на строк 60 днів без визначення розміру застави. Щодо інших учасників обрали більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та одного підозрюваного передали на поруки, — сказали в прес-службі прокуратури. — Виключно на всі ухвали слідчих суддів, якими відмовлено у клопотанні про взяття під варту, процесуальними керівниками Вінницької місцевої прокуратури готуються апеляційні скарги.

Наталія Гончарук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я