На голову Новини Реформи Кабміну незрозумілі українцям – політоло

Реформи Кабміну незрозумілі українцям – політоло

106
0

Уряд запізнився з ініціативою поїздок регіонами з метою роз’яснення політичних та економічних змін у країні, оскільки зараз всім верствам суспільства здається, що їх хочуть обдурити або заробити на них, вважає політолог Олеся Яхно.

Уряд запізнився з ініціативою поїздок регіонами з метою роз’яснення політичних та економічних змін у країні, оскільки зараз всім верствам суспільства здається, що їх хочуть обдурити або заробити на них, вважає політолог Олеся Яхно.

 

Уряд у 2015 році має провести регіональні поїздки всіма областями, щоб пояснити українцям цілі, які ставить перед собою Кабінет міністрів, і орієнтири, яких потрібно досягти. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

 

Про шлях реформ, анонсований головою Кабміну, радіостанція Голос Столиці поговорила з політологом Олесею Яхно.

 

Чи є в світі подібна практика поїздок Кабміну по країні?

 

– Насправді, це досить поширена практика. Я не маю на увазі поїздки регіонами і проведення політінформації чи економічної політінформації в клубі. Але мені здається, що уряд сильно запізнився з цією ініціативою, тому що держбюджет на 2015 рік і ті зміни, які там закладені, просто виплеснулися холодним душем на різні верстви населення, і уряд вже не стільки роз’яснюватиме свої дії, скільки виправдовуватиметься. Зараз робиться акцент на інформаційній складовій – я маю на увазі створення того ж Міністерства інформації, яке має протидіяти зовнішній пропаганді. Але при цьому не менш значущий напрямок, особливо в найближчі півроку-рік, – це якраз внутрішня пропаганда, інформування в цілому про ті кроки, які вживає влада. Низка кроків, в силу того, що вони робляться одночасно, скопом в умовах важкої економічної ситуації, викликатимуть різку протидію і несприйняття на рівні суспільства. Тому в даному випадку поїздки регіонами – це найпряміший спосіб комунікації з громадянами, адже не всі читають інтернет, а донесення інформації через телеканали не завжди працює.

 

Чи можуть регіональні поїздки вплинути на зменшення напруги в суспільстві?

 

– Я вважаю, що кардинально це не вплине на сприйняття того, що відбувається, оскільки будь-яка реформа – це завжди болісний процес, особливо якщо врахувати, в якому економічному стані перебуває Україна. Також повторюся, що, на мою думку, уряд тут дуже запізнився.

 

Останнім часом звучить багато звинувачень на адресу уряду Яценюка про те, що Кабмін провів мінімум змін, його робота неефективна. Як ви оцінюєте роботу уряду?

 

– Мені здається, що весь цей негатив за останні місяць-два пов’язаний з кардинальними змінами, які дуже незрозумілі громадянам. Тобто, всім верствам суспільства здається, що їх хочуть обдурити або заробити на них.

 

Джерело: newsradio.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я