Новини Реформа української юстиції: легалізація колекторів та тестові «битви» за посади

Реформа української юстиції: легалізація колекторів та тестові «битви» за посади

312
0

 Однією з найважливіших реформ, яких якнайшвидше потребує Україна, є зміна системи юстиції. 

Однією з найважливіших реформ, яких якнайшвидше потребує Україна, є зміна системи юстиції. 

 

 

Презентувати новації в цій сфері до Кіровограда приїхав один із авторів реформи – народний депутат України Дмитро Сторожук, член комітету з питань правової політики та правосуддя. Він також є радником міністра юстиції та членом Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі.

 

За словами народного депутата, Міністерство юстиції провело аудит власної діяльності. Результати його були невтішними – ефективно працювати заважає «радянський» спадок, забюрократизованість системи, величезний керівний апарат та маленькі зарплати працівників, які і є причиною тотальної корупції. Мало того – наприклад, виконавча служба втілює в життя лише 15% усіх судових рішень в Україні. Результатом цієї ситуації стало незадоволення українських громадян тотальною неефективністю всієї структури Міністерства юстиції.

 

Одним із перших кроків реформи стане скорочення загальної кількості працівників мінімум на 20 відсотків, а також ліквідація державних реєстраційної та виконавчої служб. Функції останньої передадуть у приватні руки. Втім, державні виконавці теж залишаться, але вони конкуруватимуть з приватними. Тобто, людина, фізична чи юридична особа самі обиратимуть, хто саме виконуватиме рішення судів на їх користь. Втім, на питання, чи не є запровадження приватних виконавців легалізацією сумнозвісних колекторів, Дмитро Сторожук відповів, що законом передбачається ряд запобіжників – їх діяльність суворо регламентуватиметься. Тобто, вони не зможуть займатися виключно фінансовими справами – виплату аліментів, наприклад, теж запишуть до їхніх обов’язків.

 

Державних реєстраторів же стимулюватимуть матеріально. Якщо, наприклад, раніше виконувач таких обов’язків протягом дня обслуговував десять клієнтів, перериваючись на чай та перекури, то тепер він зацікавлений зробити документи якомога більшій кількості громадян – понаднормова робота оплачуватиметься додатково.

 

За словами Юрія Лимаря, в. о. голови управління юстиції в Кіровоградській області, відтепер усі претенденти на роботу в цій установі в обов’язковому порядку проходитимуть анонімне комп’ютерне тестування та співбесіди на професійну відповідність. Те саме чекає усіх працівників управління. До слова, жоден із попередніх керівників такого тестування не пройшов, що й стало причиною їх звільнення. Претендувати ж на посаду може кожен громадянин України, який має вищу юридичну освіту та 5 років стажу роботи за спеціальністю.

 

Минулого тижня Юрій Лимар проінспектував роботу кількох районних підрозділів управління. Причому ніхто не знав, до якого району інспекція завітає наступного дня. Результатом таких вояжів стало те, що дехто з працівників уже написав заяву на звільнення, ще по кільком готуються матеріали для передачі в правоохоронні органи.

 

Також Юрій Лимар наголосив – кожен із практикуючих юристів Кіровоградщини, а спеціалістів високої кваліфікації в області дуже багато, може претендувати на роботу в управлінні юстиції. Для цього до нього потрібно надати пакет необхідних документів до 11 березня нинішнього року. Ну і, звичайно, пройти тестування та співбесіду.

 

Джерело: akulamedia.com

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я