На голову Новини Реформа фіскальної служби: кадрові чистки, ліквідація податкової міліції та іноземні куратори на...

Реформа фіскальної служби: кадрові чистки, ліквідація податкової міліції та іноземні куратори на митницях

126
0

Зміни в структурі мають провести протягом півтора року.

Зміни в структурі мають провести протягом півтора року.

 

 

Сьогодні презентували реформу Державної фіскальної служби, до якої входять податкова служба та митниця. "Кабмін приймає рішення про передачу Державної фіскальної служби в пряме підпорядкування Мінфіну", – сказав під час презентації цієї реформи прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

 

9 ключових змін і планів у роботі Державної фіскальної служби:

 

1) ДФС віддадуть у пряме підпорядкування Міністерству фінансів. Персонал служби скоротять майже вдвічі, об’єднають сервіси. Реформу мають провести до кінця 2016 року.

 

2) Яценюк зажадав від керівництва ДФС змінити керівників відділень служби в регіонах і протягом кварталу змінити принципи підходи до роботи задля "всеосяжної і глибинної" реформи.

 

3) Податкову міліцію реорганізують у Службу фінансових розслідувань. Реформа ДФС включає демілітаризацію податкової міліції.

 

4) Об’єднають ключові сервіси ДФС: податкові та митні системи оцінки ризику, що дозволить краще визначати, хто ухиляється від сплати податків і зборів, а також податковий і митний аудит для мінімізації кількості перевірок.

 

5) Міністр фінансів Наталія Яресько наголосила, що ключовими завданнями реформи ДФС також є збільшення прозорості процесу та прийняття рішень, а також створення системи стримування і противаг, перехресного контролю, внутрішнього аудиту та нагляду зовнішніх експертів.

 

6) На Заході України створять спільні з Євросоюзом митні пункти пропуску.

 

7) Проведуть детальний IT-аудит і з часом планують ввести електронну митницю. Читайте також: Очільник Держфіскальної служби призначив своїм радником кума Калетника

 

8) У рамках експерименту найбільш корумповані митниці можуть віддати під управління іноземних компаній.

 

9) Яценюк запропонував провести експеримент і віддати Одеській області половину понадпланових надходжень від роботи Одеської регіональної митниці. Гроші хочуть спрямувати на фінансування будівництва дороги Одеса-Рені.
 

 

Нагадаємо, підготовка інституційної реформи Державної фіскальної служби є однією з попередніх умов для виділення Україні другого траншу в рамках програми розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду.

 

Джерело: tsn
 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я