На голову Економіка Рахункова палата наполягає, що має повноваження проводити аудит у “Нафтогазі”!

Рахункова палата наполягає, що має повноваження проводити аудит у “Нафтогазі”!

133
0

Населення України, дізнавшись про шалені премії і зарплати у керівництва “Нафтогазу”, почало масово обурюватись! Але чиновникам цієї контори байдуже… Втім…

Рахункова палата стверджує, що має повноваження здійснювати державний зовнішній фінансовий контроль у НАК “Нафтогаз”! Може, хоч цей орган наведе там лад із безконтрольним використанням народних грошей!

Рахункова палата посилається на абзац четвертий пункту 1 частини першої статті 7 Закону України “Про Рахункову палату” – до повноважень Рахункової палати, зокрема, віднесено здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності щодо управління об’єктами державної власності, що мають фінансові наслідки для державного бюджету, включаючи забезпечення відрахування до державного бюджету коштів, отриманих державою як власником таких об’єктів.

Об’єктами контролю Рахункової палати при виконанні повноважень, визначених частиною першої цієї статті, є, зокрема, суб’єкти господарювання (частина друга статті 7 Закону).

Відповідно до абзацу 5 частини першої статті 3 Закону України “Про управління об’єктами державної власності” об’єктом управління державної власності є корпоративні права, що належать державі у статутних капіталах господарських організацій.

Згідно із Статутом публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №1044, засновником та єдиним акціонером Компанії є держава.

У зв’язку з цим Рахункова палата заявляє, що уповноважена здійснювати зазначений аудит.

Раніше Рахункова палата звинуватила “Нафтогаз” у саботажі аудиту, заявивши, що компанія не допускає представників органу до перевірки.

Вкрай обнаглівше керівництво “Нафтогазу” заявило, що Рахункова палата не має повноважень для проведення аудиту ефективності компанії…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я