На голову Новини Рада заборонить вилучати комп’ютери

Рада заборонить вилучати комп’ютери

134
0

Депутати підтримали в першому читанні законопроект, в якому прописана заборона вилучати комп’ютерну техніку під час обшуків.

Про це повідомляє “РБК-Україна“. Законопроект №3719 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні” підтримували 287 депутатів. За підготовку його до другого читання за скороченою процедурою проголосував 261 народний обранець.

На час слідчих дій заборонять тимчасово вилучати комп’ютери й необхідно буде копіювати необхідну інформацію. Крім того, законопроект передбачає доступ адвокатів на будь-якому етапі обшуку.

Застосовувати спецпідрозділи можна буде лише на підставі постанови слідчого судді, але тільки по тяжким і особливо тяжким злочинах. Обшуки пропонують використовувати, якщо неможливо отримати інформацію іншими способами. Крім того, необхідно аргументувати необхідність проведення такої процедури та детально описати, що планується відшукати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я