На голову Новини Рада хоче узалежнити Антикорупційне бюро від ГПУ – експерти

Рада хоче узалежнити Антикорупційне бюро від ГПУ – експерти

113
0

Верховна Рада має проголосувати за законопроект, який нівелює незалежність Антикорупційної прокуратури, яка має працювати для Антикорупційного бюро.

Верховна Рада має проголосувати за законопроект, який нівелює незалежність Антикорупційної прокуратури, яка має працювати для Антикорупційного бюро.

 

 

Про це заявляє керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін та експерти Реанімаційного пакету реформ .

 

Експерти пояснюють, що пропонований законопроект №2667 фактично перетворить спеціалізовану антикорупційну прокуратуру на звичайний підрозділ ГПУ.

 

"Законопроект вбиває основні засади незалежності – прозорий конкурс на посаду очільника спеціалізованої прокуратури і, фактично, робить орган черговим антикорупційним підрозділом ГПУ", – стверджує Шабунін.

 

Зокрема, законопроект дозволяє генпрокуророві та президенту контролювати обрання керівника цієї прокуратури. А саме незалежність та відкритий конкурс на обрання співробітників цієї прокуратури давали їй шанс на самостійність.

 

Законопроект пропонує створювати конкурсну комісію з обрання голови антикорупційної прокуратури за квотним принципом: 5 членів делегуватиме особисто генпрокурор, якого призначає президент, ще 5 обиратиме парламент, у якому у "Блоку Порошенка" найбільша фракція.

 

Експерти переконують, в результаті президент може отримати більшість у комісії, що перетворить конкурс у фактичне призначення антикорупційного прокурора.

 

Ще одна норма, яка обурює експертів – призначення на всі адміністративні посади в цій спецпрокуратурі генпрокурором в обхід її керівника.

 

Крім всього, законопроект передбачає замінити норму про щорічний звіт Генпрокурора в парламенті нормою про те, що керівник ГПУ "особисто не менше одного разу на рік інформує Верховну Раду про діяльність органів прокуратури шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних"

 

Як відомо, спеціалізовану Антикорупційну прокуратуру створено відповідно до нового закону про прокуратуру, прийнятого восени 2014 року.

 

Нагадаємо, що сьогодні у сесійній залі Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект за основу.

 

Источник: pravda.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я