На голову Економіка Путін не Сталін: він не здатний мобілізувати росіян до війни, – російський...

Путін не Сталін: він не здатний мобілізувати росіян до війни, – російський політолог

202
0

 Російський політолог Лілія Шевцова зазначила, що тактичні перемоги Володимира Путіна закінчаться стратегічною поразкою

 Російський політолог Лілія Шевцова зазначила, що тактичні перемоги Володимира Путіна закінчаться стратегічною поразкою

 

Путін не Сталін він не здатний мобілізувати росіян до війни - російський політолог

 

 

 Про це вона написала в американській газеті "Financial Times".

 

Експерт Московського Carnegie Center і авторка книжки "Putin’s Russia" Шевцова зауважила, що спершу розрахунки Путіна здавалися правильними, адже Захід змирився з анексією Криму, і українці не чинили опору, побоюючись повномасштабної війни.

"Це у свою чергу підштовхнуло Росію на стежку військово-патріотичної мобілізації, обґрунтувавши претензії Путіна до абсолютної влади, не вдаючись до масових репресій", – пише політолог.

Вона застерігає однак, що "змінюючи Росію у державу стану війни, Путін започаткував процес, якого не може вже стримати, і зробив з себе заручника самогубного стилю влади".

На думку Шевцової, російський президент сам поставив себе у становище, в якому не може відмовитися від добровільно прийнятої "парадигми війни", не ризикуючи втратити владу.

"Він може правити тільки через поневолення народу, виправдовуючись війною", – додає Шевцова.

Вона вважає, що Путін зруйнував зв’язок між Росією і Заходом, який був після закінчення холодної війни, та завдяки якому існувало економічне зближення при одночасній ізоляції росіян від впливів країн Заходу.

Шевцова зауважила, що агресія Росії назавжди повернула очі України на Захід.

"Хоч Захід і довів, що не має наміру стати на варті міжнародних гарантій територіальної цілісності України і захищати її власною "парасолькою безпеки", але "тихий" поділ України відбувається зі схвалення Заходу", – пише вона.

Також політолог додає, що це зовсім не означає перемоги Путіна.

"Навпаки. Путін знову прорахувався. Він думає, що він може йти слідами колишніх російських лідерів і підпорядковувати своїх підданих, що ставить Росію у стан постійної конфронтації з зовнішнім світом. Однак російське суспільство сприйматиме тільки швидку і успішну війну. Воно не готове до проливання крові", – каже російський експерт.

"Мало хто готовий померти за путінський режим. Патріотичні настрої теж почали підмінюватися сотнями вбитих в Україні і тихцем похованих в Росії російських солдатів", – стверджує Шевцова.

На її думку, росіяни також відчувають економічні проблеми.

"Уже 37% з них вважають, що інтереси особистості важливіші від інтересів держави. Путін – не новий Сталін, він не в змозі мобілізувати Росію для подальшої Великої Вітчизняної Війни", – зазначає вона.

Політолог зауважила, що незабаром Новоросія стане проблемою для російського президента. "Кремль муситиме справлятися з озброєними до зубів бунтівниками, розчарованими, що не їм вдалося отримати "стипендії" від Москви, а тим часом у країні починає підвищуватися хвиля спротиву", – передбачає Шевцова. Москва муситиме "тримати своїх героїв на дистанції", – пише експерт.

Шевцова резюмує, що борці "руского міра" скоро стануть загрозою і для Путіна, якщо їм дозволять в’їзд до Росії.
"На батьківщині їх вітають тільки в трунах", – резюмує Шевцова.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін намагається узаконити у свідомості громадян Росії проведення виборів влади так званих "ЛНР" і "ДНР" звинуваченнями української армії у масових вбивствах мирних мешканців Донбасу.

Источник:  iPress

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я