На голову Новини Психологи радять обiйматися щонайменше тричi на день

Психологи радять обiйматися щонайменше тричi на день

309
0

Цими вихідними у світі відзнгачали один з найприємнiших днiв у роцi —  Мiжнародний день обiймiв. Кажуть, пiд час дружнiх обiймiв люди обмiнюються душевним теплом.

Ініціатива віздначати Міжнародний день обіймів виникла у 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді. Прості і дружні обійми, позбавлені двозначності, здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести спокій у буденну суєту. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнані навіть у науковому середовищі, йдеться на сайті “Добрий лікар”

Психологи пiдтверджують, що обiйми є дуже корисними для психiчного i фiзичного здоров’я людини. Вони зміцнюють iмунiтет та пiдвищують у кровi рiвень гормонiв радостi. А радiсна людина краще опирається i хворобам, i життєвим негараздам. Яким чином дотики можуть мати таку силу? Розпитуємо Альону Головiну, гештальт-терапевта.

— Чи справдi звичайнi обiйми є такими корисними?

— Доведено, що пiд час обiймiв в органiзмi виробляються специфiчнi гормони — ендорфiн та серотонiн. А це сприяє пiдвищенню настрою, заспокоюють бiль, посилюють захиснi сили органiзму.

У психологiї вiдомо, що дитина, яка була позбавлена такого контакту (недолюблена батьками чи сирота) виростає з багатьма комплексами, а у майбутньому вона нездатна подарувати щирi почуття iншiй людинi або своїм дiтям. Адже пiд час обiймiв людина почувається захищеною, вона розслаблається, а це позитивно впливає на роботу серця, нормалiзує роботу нервової, ендокринної, судинної систем.

— Як часто треба обнiматися?

— Хоча б тричi на день. Але що частiше, то краще. Недарма цей день вiдзначається саме взимку, коли навколо “гуляють” вiруси. Обiйми можуть стати прекрасною профiлактикою грипу та рiзноманiтних ГРЗ. А за допомогою обiймiв ви можете без слiв висловити людину своє кохання, симпатiю, пiдтримку та просто гарне ставлення. У психологiї навiть застосовують терапiю за допомогою обiймiв — це позбавляє депресiї, робить людину бiльш впевненою у собi, пiдвищує рiвень довiри до iнших та цiлого свiту.

I, до речi, обiйми можуть навiть допомогти при головному болю, втамувати тиск, позбавляють вiд м’язевих спазмiв. А ще вони додають енергiї, натхнення та наснаги до життя. От спробуйте!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я