На голову Новини Приватизація обленерго не відбулася через відсутність законодавчої бази

Приватизація обленерго не відбулася через відсутність законодавчої бази

222
0

Приватизація обленерго в 2016 році не відбулася через рекомендації радників продавати компанії тільки після прийняття нових законів у сфері електроенергетики.

Про це заявив голова Фонду держмайна Ігор Білоус, пише Україна комунальна з посиланням на «Українську правду»

«Довелося відкласти оголошення аукціонів… Ці закони повинні привести ринок електроенергії у відповідність до стандартів ЄС: вони повинні створити ліберальні умови, за яких «генератори» і «дистриб’ютори» енергетики зможуть працювати безпосередньо, а не через посередника – ДП «Еергоринок», як це відбувається зараз», – пояснив Білоус. 

За його словами, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, повинна прийняти ставку так званого RAB-тарифу, що гарантує рівень прибутковості і інвестицій в розвиток електромереж по всій країні.

«Без цих нововведень іноземні інвестори бояться брати участь в приватизації, так як правила гри на цьому ринку поки залишаються неясними. Тому ми чекаємо голосування в парламенті і оголошення НКРЕКУ ставки по RAB-тарифу», – додав Білоус.

Раніше Білоус повідомив про наявність 8 потенційних покупців держпакетів акцій «Хмельницькобленерго», «Миколаївобленерго», «Харківобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго» і «Черкасиобленерго».

Білоус також заявляв, що Україна планує отримати від продажу всіх обленерго близько 300 мільйонів доларів.

Законопроект «Про ринок електричної енергії» Рада ухвалила в першому читанні 22 вересня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я