На голову Новини “Пропонують 50 гривень, якщо проголосуєте. Гроші дають зразу”

“Пропонують 50 гривень, якщо проголосуєте. Гроші дають зразу”

198
0

“Майже біля кожної виборчої дільниці хлопчики та дівчатка у футболках із написом “Борись за Дніпро”. Роздають безкоштовні квитки в кіно, в аквапарк, на гірки. Люди щільно обступили їх. Штовхаються, лаються”, — пише в соцмережі “Фейсбук” 36-річний Сергій Жуков

 Він — кандидат у народні депутати на довиборах у Дніпрі. Балотується на окрузі №27, пише gazeta.ua

Цього дня на проміжних виборах у Верховну Раду обирали народних депутатів на семи округах. Із 979 078 українців із правом голосу на дільниці прийшло 350 522.

У Дніпрі лідирує самовисуванка 37-річна Тетяна Ричкова — волонтер, радник міністра оборони. Її підтримував мер Борис Філатов.

— Є інформація про масові “каруселі”. У схемі задіяно близько двох десятків дільниць, — розповідає міжнародний спостерігач Януш Саноцкі. — У Придніпровському районі член дільничної виборчої комісії незаконно видав бюлетень людині, яка назвала пароль “777”.

На окрузі №183 у Херсоні проголосували 16,38% виборців — це найнижча явка. Тут балотувалися 29 кандидатів. Лідер перегонів — кандидат від “Батьківщини” Юрій Одарченко, 56 років. Із 15 дільниць евакуювали людей, бо хтось повідомив про мінування.

— За півдня нарахували 25 автобусів, які підвозять людей до дільниць. Мабуть, їх значно більше, — говорить Наталія Богренцова із громадської мережі “Опора”. — Поліція затримала чоловіка з грішми та виборців, які мали їх отримати.

“У мікрорайоні Кіндійки на зупинках і тротуарах людей перестрівають якісь жінки та пропонують 50 гривень, якщо проголосують за одного з кандидатів. Гроші дають зразу”, — пише у “Фейсбуці” депутат Херсонської міськради 54-річна Катерина Пушкарьова.

— Члени комісій забирали печатки, переписували протоколи на сходах в окружній комісії, видавали бюлетені без паспортів, — каже 25-річна Дар’я Черкашина, спостерігач від “Опори” в Полтавській області.

Тут вибори проходять на окрузі №151 із центром у місті Лохвиця. Балотуються 47 кандидатів. Перемагає 44-річний Руслан Богдан від “Батьківщини”.

У селі Мелехи Чорнухинського району помер спостерігач 60-річний Олександр Рибалко.

— Вийшов на вулицю і на сходах втратив свідомість. Зупинилося серце, — говорить 54-річна Лідія Вовченко, голова дільничної виборчої комісії.

— Перед виборами роздавали так звані соціальні картки від благодійного фонду “Наш край”. Після голосування на кожну мали нарахувати до 3 тисяч гривень, — розповідає32-річний Олексій Кормілецький, координатор мережі “Опора” на Луганщині.

Тут на окрузі №114 із центром у Станиці Луганській балотувалися 107 кандидатів. Лідирує41-річний Сергій Шахов від партії “Наш край”.

У день виборів у селищі Новопсков роз­клеювали листівки з інформацією, що кандидат Шахов нібито помер. Ще були листівки, що він — агент СБУ.

— У селі Грабів Ріпкинського району члени комісії виходили в поле, щоб зв’язатися з окружною комісією. Робочий телефон не працював, а мобільного зв’язку не було, — каже34-річний Святослав Бабіля з “Опори” в Чернігівській області.

Тут на окрузі №206 за депутатський мандат змагалися 74 кандидати. Лідирує самовисуванець 35-річний Максим Микитась, президент київської корпорації “Укрбуд”.

— Потім на цій же дільниці зникло світло. Його підвели з сусіднього будинку, — продовжує Святослав Бабіля. — На дільниці в селі Хмільниця Чернігівського району член комісії, яка мала підписувати контрольні талони та видавати бюлетені, пішла доїти корову. На кілька дільниць підвозили картонні коробки з їжею. На них було написано: “Смачного! Приємної роботи”. Їжу доставляли спостерігачі від кандидатів Максима Микитася та Олега Скварського.

527 999 гривень офіційно витратила кандидат у народні депутати Ірина Констанкевич, 51 рік, на передвиборчу кампанію. Вона лідирує в окрузі №23 із центром у селищі Маневичі на Волині. Балотується від партії “Укроп”. Її суперниками були 18 кандидатів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я