На голову Політика Прокурорсько – суддівський кримінальний клан Гайду!

Прокурорсько – суддівський кримінальний клан Гайду!

1815
0
 

Цінність сімейних відносин не можна виміряти матеріальним, але подружжя Сергій і Ганна Гайду, вінницькі прокурор і суддя, перетворили свій шлюбний союз в прибутковий бізнес. У ньому не тільки знайшлося місце лобіювання нелегального бізнесу і корупції, а й приховування всього нажитого непосильною працею.

https://www.vinnitsa.info/news/pryznachyly-kerivnyka-vinnyts-koyi-mistsevoyi-prokuratury-ta-pershoho-zastupnyka-prokurora-oblasti.html

Сім’я «вступила» в вінницькі справи надзвичайно масштабно і готова в самому найближчому часі розширити свій вплив ще більше.

https://pep.org.ua/uk/person/23870

Сергій Гайду родом з Черкаської області, освіту здобув в Одеській національній юридичній академії, а роботу в органах прокуратури почав в 2002 році з посади слідчого прокуратури Погребищенського району Вінницької області.

https://vin.gp.gov.ua/ua/guidance.html

Є інформація, що тестем нового заступника прокурора Вінницької області є Володимир Василюк, відомий в системі юстиції діяч, який побував на посаді генпрокурора Туркменістану. Теща Гайду теж має політичні зв’язки – Світлана Василюк керує Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, а також обиралася депутатом міської ради кількох скликань. Дружина заступника прокурора області Анна Гайду в 2012 році стала суддею Вінницького міського суду, а згодом стала заступником голови в ньомуж.

https://vn.20minut.ua/lyudi/u-vinnitsi-noviy-prokuror–sergiy-gaydu-10679992.html

Сергій і Ганна Гайду вірні «порошенківські» кадри. Сергій Гайду отримав посвідчення з рук кума Порошенка, генерального прокурора України Юрія Луценка.

https://vn.depo.ua/rus/vn/eho-shokina-i-privid-teschi-scho-vidomo-pro-novogo-prokurora-vinnici-20180320745602

Анна Гайду була призначена указом президента в 2018 році.

https://www.president.gov.ua/documents/2722018-24890

Належність до політичного табору екс-президента подружжя Гайду не приховувала. Є досить свідків та фактів того, як вони говорили про себе, як про хранителів інтересів Порошенка в області, давали зрозуміти, що володіють значним політичним впливом і працюють в інтересах екс-президента України.

А на що вони собі напрацювали, тепер можна простежити за їхніми деклараціями.

https://declarations.com.ua/search?q=Гайду+Сергій+Васильович&deepsearch=on

У 2014 році Сергій Гайду декларував дві квартири в 75 і 49,7 кв.м., земельна ділянка в селі Лаврівка під Вінницею, а також автомобіль BMW 2008 року випуску вартістю 381 тисячу гривень. Свій річний заробіток він показав у розмірі 115 тисяч гривень (нині прокурор заробляє 530 тисяч на рік). Перше питання до порядку цифр при оцінці вартості квартир – більшу за площею (придбана в 2003 році) він оцінив всього в 5 тисяч гривень, а меншу (придбана у 2000 році) – в 23 тисячі. Тоді ж в декларації прокурора з’явилася інформація про об’єкт незавершеного будівництва. Як з’ясувалося, «недострой» це справжній палац навіть за українськими мірками.

У такому ж дусі у прокурора змінювалися транспортні засоби. У декларації за 2016 рік Сергій Гайду вказав, що продав за 550 тисяч свій BMW, а натомість за 29 тисяч купив старенький 30-річний мікроавтобус Mitsubishi L300. І в той же період тесть Гайду передав родичеві в безоплатне користування автомобіль Volkswagen Passat 2004 року випуску.

https://declarations.com.ua/declaration/nacp_79fe8ad3-371b-4e47-a20f-59007d7a1993

Анна Гайду володіє двома квартирами в області і двома земельними ділянками, а також тим самим умовним «об’єктом незавершеного будівництва». Засобом пересування судді заявлено Volkswagen Passat 2004 року, який вона отримала від своєї матері (Володимир і Анна одержали право на використання автомобіля в один і той же день, але від різних родичів). Заробітну плату Анни Гайду задекларувала в сумі 416 тисяч гривень в рік.

У подружжя Гайду в деклараціях відображені не всі достовірні та законні способи доходу. Їх державний статус прикривається презумпцією невинуватості.

Схоже, що джерелом існування сім’ї Гайду є зовсім не офіційно отриманий дохід. Обласний перший заступник прокурора за словами підлеглих працівників, «кришує» мережу нелегальних газових заправок СТС https://ctc-gaz.com.ua/contacts/ , які працюють без дозволів і ліцензій, не платять податків. Це підпільний бізнес, який один раз вже накривали правоохоронці.

 https://www.0432.ua/news/2628345/v-vinnickoj-oblasti-zakryli-i-demontirovali-10-nelegalnyh-azs-foto

У січні за вказівкою нового голови ОДА Скальського, в області проходив рейд по боротьбі з нелегальними запрвними станціями, тоді ж, 22 станції в ході рейду були закриті у зв’язку з виявленими кричущими порушеннями, але мережі СТС вдалося втриматися. Говорять, що її власники встигли потрапити в кабінет Гайду і отримали «підтримку», яка була їм необхідна.В подальшому з АЗС за вказівкою Гайду був знятий арешт і вони безперешкодно продовжили свою незаконну діяльність. В лютому СБУ повторно ініціювало накладення арешту і заблокувало роботу зазначеної вище незаконної мережі, однак знову натрапила на фігуру прокурора, який знову особисто взявся захищати горе газозаправщика і за своїм погодженням зобов’язав направитм до суду клопотання про зняття арешту.

Гайду по сімейному близький до паливної тематики. За участю свого батька в Тульчинському районі ними організована мережу по нелегальному продажу палива та газу. Теж без дозволів, ліцензій та сплати податків. Так воно у прокурорських буває.

Засвітилися інтереси Гайду і в гральному бізнесі. Після нового року в робочому кабінеті прокурора був помічений представник вінницької регіональної мережі «КОСМОЛОТ», колишній співробітник БЕПу, а також фігурант численних кримінальних проваджень. Не цурається Гайду і отриманням данини, наприклад, з усіх «валютчиків» які ведуть свою незаконну діяльність в районі ринку «Урожай». Щомісячна неправомірно отримана вигода за кришування даного виду діяльності до 20 тисяч доларів. Також стало відомо, що дану суму отриманої незаконної вигоди заносить прокурору особисто начальник вінницького ДСР НПУ Юрій Олійник.

Прокурор, задекларувавши, що з доходів має лише зарплату, став володарем найбільшої в області колекції раритетної зброї (серед експонатів у нього навіть золотий пістолет, яким він любить хвалитися перед друзями під час застіль). З цією зброєю взагалі вийшов конфуз – коли з дружиною прокурора проводили співбесіду при призначенні на безстрокову посаду судді, то члени комісії поставили їй питання, навіщо вашому чоловікові стільки зброї? Натяк на незрозумілі джерела для придбання такої колекції був недвозначним, але Анна Гайду пожартувала, що Сергій просто мисливець. Про колекцію знають навіть в Києві.

Що стосується побутових умов, то і тут у деклараціях задекларовано далеко не всі. Сергія і Анни Гайду маєтки, а саме закінчують «незавершений» палац на 850 квадратів на березі озера. Пересуваються не на автомобілі Volkswagen 2004 року, а на люксовому джипі BMW X6 і BMW 6 Coupe. Обидва чорного кольору, на обох номери 0007.

У різних компаніях прокурор хизується своїм особливим становищем, запевняючи, що недоторканий і цю недоторканність йому забезпечує обласний прокурор, з яким за його словами, він підтримує дуже теплі дружні стосунки. Однак сімейний клан Гайду прямо зараз працює над тим, щоб ще більше зміцнити свою недоторканність та вплив в регоіні. Для закріплення своїх незаконних позицій сімейство вирішило просунути дружину Анну на посаду керівника міського суду. Всі розуміють наскільки ця посада важлива в системі і яку з неї можна витягнути «користь». Голосування за призначення на посаду буде в найближчі дні. Якщо воно відбудеться і Анна Гайду піде на підвищення, то це прямий конфлікт інтересів: дружина-суддя і чоловік-прокурор не можуть гарантувати неупереджений та законний розгляд справ. А тому обґрунтовано версія, що Сергій Гайду готовий попрощатися з посадою прокурора і у разі обрання дружини стане дуже успішним адвокатом. Принаймні, якщо брати в розрахунок минуле цієї дивної сім’ї, то не стати багатим і впливовим адвокатом при високопоставленій дружині-судді буде нехтуванням сімейних традицій.

Всі, хто володіє інформацією про інших прихованих бізнесах сім’ї Гайду, про прийняття незаконних рішеннь, про приховування корупції – ви не повинні мовчати.

vinkormail@gmail.com

Ми гарантуємо перевірку всіх фактів, якими ви поділитеся з нами і повну вашу анонімність. За результатами перевірки, всі факти опрацьовуються і відправляються у відповідні правоохоронні органи відповідно до компетенції. Корупцію можна перемогти, якщо перестати її замовчувати.

Джерело

#влада #суд #прокуратура #корупція #ДБР