На голову Новини Прокурорів, які вели справу розстрілів на Майдані, виключили із судового процесу!

Прокурорів, які вели справу розстрілів на Майдані, виключили із судового процесу!

437
0

Прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській у Києві у 2014 році.

Джерело: hromadske із зали Київського апеляційного суду, де триває розгляд апеляційних скарг на рішення суду першої інстанції щодо запобіжних заходів п’яти ексберкутівцям.

Деталі: Відповідну постанову ухвалив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Напередодні Рябошапка замінив у цій справі групу прокурорів: Донського, Земскова, Сімонова та Іванова, які займалися справою кілька років, ухвалено замінити на нових – Сергія Куцого, Віталія Суботіна, Олександра Шеваленка.

27 грудня Київський апеляційний суд погодив таку заміну, проте залишив обидві групи прокурорів у справі.

Нагадаємо, 

  • 27 грудня Київський апеляційний суд повідомив про заміну групи прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу “Беркут”, обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, під час розгляду зміни запобіжного заходу.
  • Через технічну помилку прокурорів змінили тільки у справі щодо скарги колишніх “беркутівців” про зміну запобіжного заходу Зінченка та Аброськіна, але потім до справи додали скарги Янішевського, Маринченка та Тамтури.
  • Таким чином суд дозволив залишитися старим прокурорам і долучитися новим до справи Янішевського, Маринченка та Тамтури.

  • Адвокат Євгенія Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів – Куцого, Суботіна, Шеваленка. Колишні беркутівці виступили проти відводу.
  • ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року!!!!
  • Згодом адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна, незважаючи на досягнуті 23 грудня домовленості, виключила ексберкутівців зі списків на обмін.
  • Але… Прокурор Сергій Куций підтвердив, що колишні бійці спецпідрозділу “Беркут”, обвинувачені у розстрілах на Майдані, перебувають у списках на обмін!