На голову Новини Прокурор, який не знайшов доказів проти Бойка, отримав частку бізнесу від його...

Прокурор, який не знайшов доказів проти Бойка, отримав частку бізнесу від його оточення!

317
0

Колишній перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький, який розслідував причетність проросійського нардепа Юрія Бойка (колишнього регіонала!) до оборудок Сергія Курченка зі скрапленим газом, став співвласником ТОВ “Трускавецькі лікувальні води”, що належало людям з оточення нардепа! Співпадіння? Не думаю…

“Трускавецькі лікувальні води” були створені в 2016 році. До лютого поточного року його власником було ПАТ “Трускавецькурорт”.

Власниками “Трускавецькурорт” є  ПАТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Хантер” (67%) та ТОВ “Поліінвестгрупп” (33%).

Бенефіціаром “Поліінвестгрупп” вказаний Максим Шапошніков. Раніше фірма була повноцінним власником “Трускавецькурорт”, через компанію “DV corporation limited” була пов’язана з Юлієм Іоффе. Який був заступником Юрія Бойка в міністерстві ПЕК.

Головою наглядової ради “Трускавецькурорту” є Павло Якубенко, а до складу ради входить його син Володимир Якубенко, який раніше працював заступником голови правління “Нафтогазу України” та очолював ДК “Газ України”. Також наглядової ради “Трускавецькурорту” входить Вадим Український – віце-президент ДП НАЕК “Енергоатом”. Він раніше працював заступником голови правління НАК “Нафтогаз України” та радником Бойка, коли той був міністром ПЕК.

За даними Youcontrol, з 4 лютого 2020 новими власниками “Трускавецькі лікувальні води”. стали четверо мешканців Києва та Київської області: Карлос Карапетян, Світлана Корнійко, Олександр Стельмащук та Володимир Жербицький.

Стельмащук донедавна був директором закритого венчурного фонду “Хантер”, що управляє ПрАТ “Трускавецькурорт”. Його доля в статутному фонді фірми становить 24%. Карлос Карапетян, окрім трускавецького підприємства, є засновником київського ТОВ “Парк-Авеню”.

Світлана Корнійко володіє низкою фірм, що займаються діяльністю готелів та ресторанів, а також будівництвом.

Жербицький був першим заступником військової прокурора України Анатолія Матіоса і пішов на пенсію в жовтні 2017 року. Серед його справ було розслідування оборудок Сергія Курченка в банківській сфері та зі скрапленим газом.

У 2017 році тоді ще депутат фракції БПП Сергій Лещенко заявив, що в справі зі скрапленим газом ГПУ ще в 2015 році підготувала звернення до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканості та затримання нардепа Бойка, якого вважала “учасником злочинної організації Сергія Курченка”. Він підозрювався в тому, що на посаді міністра ПЕК сприяв завищенню обсягів скрапленого газу для населення, який через фірми Курченка продавався на ринку для приватних підприємств.

Заява до парламенту не була передана, а в 2016 році Військова прокуратура заявила, що Бойко допитаний в справі Курченка як свідок. Для притягнення ексміністра палива та енергетики до відповідальності забракло доказів.

ГПУ заявила, що схема зі зрідженим газом завдала державі збитки в 2 млрд грн.!

Джерело: “Наші гроші. Львів“.