Новини Прокурор про справу Майдану: Беркуту видали мисливські кулі

Прокурор про справу Майдану: Беркуту видали мисливські кулі

410
0

В останні місяці Євромайдану влада розробила план припинення протестів, допускаючи при цьому вбивства. Про це заявив представник ГПУ Сергій Горбатюк на брифінгу, присвяченому розслідуванню подій 18-19 лютого 2014 року в Києві.

Вранці 18 лютого 2014-го мітингарі вирушили з Майдану до будівлі парламенту, щоб вимагати обмежити повноваження президента, пише bbc

Під час ходи виникли криваві сутички із силовиками, особливо у Маріїнському парку, на Грушевського та прилеглих вулицях. Увечері силовики почали наступ на табір протестувальників.

За словами пана Горбатюка, ці події були пов’язані єдиним планом, при чому “Беркуту” для протидії протестувальникам роздали мисливські набої, які застосовувалися у помпових рушницях замість куль із гумовою начинкою.

Мисливські набої і “спецзасоби із Росії”

Операція проти Майдану готувалася від січня і була реалізована 18 лютого, розповів пан Горбатюк.

Сергій Горбатюк очолює управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, яке розслідує злочини вчинені в ході протестів 2013-2014 року

“Був план застосувати максимально насильство до протестувальників, не зупиняючись перед спричиненням вогнепальних поранень, смертей”, – сказав Сергій Горбатюк про наміри тодішньої влади.

За його словами, протестувальників хотіли поставити в таку ситуацію, щоб вони були змушені захищати своє життя і застосували насильство у відповідь. Це стало би підставою для оголошення наступної “антитерористичної операції” для остаточного розгону протесту.

Для реалізації цього плану залучили велику кількість силовиків та молодиків, яких пан Горбатюк назвав “тітушками”.

В ході сутичок 18 лютого, за словами прокурора, загинули 10 людей, понад 500 отримали поранення, із них понад 100 людей – тяжкі.

“При цьому масово застосовувалася зброя з забороненими мисливськими набоями”, – сказав пан Горбатюк. Саме від цих набоїв загинули три людини і понад 40 – отримали вогнепальні поранення.

Крім того, силовик отримали спецзасоби, які незаконним шляхом надійшли із Росії і містили шкідливі речовини, зокрема світлошумові і газові гранати, розповів пан Горбатюк.

Серед ушкоджень, які отримали постраждалі, були черепно-мозкові травми, травми очей, струси мозку, забійні і рвані рани.

Водночас до силовиків також застосовувалося насильство, відзначив пан Горбатюк, “бо в інший спосіб захистити себе було неможливо”.

Це послужило підставою для президента та керівників силових органів прийняти рішення про початок штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого.

“Слідство чітко встановило, що передбачених законодавством підстав для оголошення цієї антитерористичної операції не було, і тому вона є незаконною і злочинною”, – заявив пан Горбатюк.

Внаслідок цього штурму Майдану та спроби захопити Будинок профспілок загинули 16 людей, більш ніж 200 отримали поранення, додав прокурор.

Підозри

У зв’язку з подіями 18-19 лютого повідомили про підозру, зокрема, усуненому президенту Віктору Януковичу та низці керівників силових органів, розповів пан Горбатюк.

До суду передали, зокрема, обвинувачення щодо екс-керівника СБУ у Києві та Київській області Олександра Щоголєва – за незаконне проведення “антитерористичної операції” на Майдані.

Пана Щоголєва затримали 20 серпня і зараз він перебуває під арештом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я