На голову Економіка Програма видобутку газу провалена! Де аудит Нафтогазу й “роботи” Коболєва?

Програма видобутку газу провалена! Де аудит Нафтогазу й “роботи” Коболєва?

461
0

За підрахунками низки експертів Україна за п’ять років переплатила близько 1,5 млрд. доларів за так званий “європейський газ”. Велика частина цієї суми осіла в кишенях чиновників НАК «Нафтогаз».

Глава "Нафтогазу" Коболєв за рік "заробив" (ЗАБРАВ З НАРОДНОГО БЮДЖЕТУ!!!) 286,5 мільйона!!!

Олексій Кучеренко у студії «Доброго ранку, Країно!» взяв участь у обговоренні оприлюднених фактів щодо НАК “Нафтогаз”.

“Я дійсно радий, що мій колега пан Деркач зайнявся професійно цим питанням. Я відстежую його діяльність, підтримую в багатьох аспектах. Я приєднаюся обов’язково, бо я йду паралельним курсом зі створенням ТСК щодо перевірки діяльності НАК “Нафтогаз”, — прокоментував Олексій Кучеренко.

Народний депутат від фракції ВО “Батьківщина” вважає, що будь-який керівник, який прийшов на посаду, має провести аудит діяльності підприємства.

“Дивіться, президент при владі вже місяців сім, уряд при владі більше ста днів, здається, дослідити проблеми в НАК «Нафтогазі» і взагалі в газово-видобувній і газовій сфері — це була головна мета президента і нової влади. Вони йшли до влади із гаслами: там все не так робиться, ціна неправильна, все неправильно, ми будемо робити так, як треба. От в мене запитання: чому досі ні уряд, ні президент, ні правоохоронці нічого нам не сказали з приводу НАК «Нафтогаз»?”, — задається запитанням народний депутат.

 Олексій Кучеренко підтримує і думку щодо повного провалу програми збільшення видобутку власного газу.

“Останні три з половиною роки ми платимо завищену ціну на газ по відношенню до його собівартості під гаслами збільшення видобутку. Я нагадую, що у 2016 році нам пан Гройсман запропонував: ми робимо ринкову ціну на газ, але ми будемо збільшувати видобуток, і у 2020 році має бути 20 млрд. кубів, тобто на 5 млрд. наростити видобуток”, — нагадав екс-міністр з питань ЖКГ.

Кучеренко також зазначив, що цю програму започаткував попередник Гройсмана — пан Яценюк. Бютівець нагадав, що пройшло вже п’ять років цієї програми, три з половиною роки дії ринкової ціни. За його підрахунками, щороку приблизно 40 млрд. грн. з кишень виймається на видобуток газу.

“Замість зростання видобутку до 20 млрд. кубів газу, у нас він зменшився до 13,6 млрд! На сьогодні виробничо-технологічні витрати — це по суті списання газу. Ніхто не може пояснити, чому ці витрати зросли в чотири рази за останні три роки і складають 1,5 млрд. кубів газу. Де наші правоохоронці, де наша СБУ, боротьба з корупцією?”, — обурюється народний депутат.

Олексій Кучеренко також розповів про створення Тимчасової слідчої комісії щодо діяльності НАК “Нафтогазу”, а також про фракції, які не подали до неї кандидатури: