Економіка Програма Уряду

Програма Уряду

343
0

Сьогодні Верховна Рада України схвалила програму діяльності Кабінету Міністрів України. У тексті містяться антисоціальні кроки, які раніше були зазначені у тексті парафованої Коаліційної Угоди.

Сьогодні Верховна Рада України схвалила програму діяльності Кабінету Міністрів України. У тексті містяться антисоціальні кроки, які раніше були зазначені у тексті парафованої Коаліційної Угоди.

 

Жодним словом документ не говорить про необхідність посилення тиску на великий капітал через оподаткування чи перегляд приватизації. Навпаки, бізнес отримає більше свободи, а бюджетна економія досягатиметься за рахунок відмови держави від соціальних функцій. Документ опосередковано підтверджує дійсність непопулярних пропозицій Міністерства фінансів України, обнародуваних 5 грудня 2014 року.

 

У 2015 році пропонується і прийняти Трудовий кодекс, проект якого викликав невдоволення профспілок.

 

Так, з метою дерегуляції бізнесу пропонується: завершення зменшення кількості контролюючих органів з 56 до 28 (перше півріччя 2015 року); прийняття нового закону про збір єдиного соціального внеску, що передбачатиме поетапне зменшення розміру ЄСВ з 41 до 15%; встановлення заборони на проведення протягом 2015—2016 років перевірок малих та середніх суб’єктів господарювання контролюючими органами; запровадження інституту «податкового компромісу». Окрім цього, говориться про посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за виплату заробітної плати «в конвертах» вже у першому півріччі 2015 року. Хоча й не йдеться про посилення відповідальності за невиплату зарплати — сьогодні діють низькі штрафи, а пені за затримку не передбачено. У 2015 році пропонується і прийняти Трудовий кодекс, проект якого викликав невдоволення профспілок.

 

Заходи у сфері судової реформи, що вимагають зміни до Конституції, будуть проведені лише у 2016 році: переатестація всіх суддів, скасування суддівської недоторканності, усунення політичного впливу на процеси добору, кар’єри та відповідальності суддів.

 

Є в програмі і суперечливі політичні положення, що стосуються сфери безпеки: вступ до НАТО, щорічно виділяти з коштів Державного бюджету України до 5% ВВП витрати на оборону та правоохоронну діяльність (щороку); реалізація проекту “Європейський вал”: будівництво і облаштування надійно укріпленого кордону між Україною та РФ (2015—2018 роки).

 

У сфері управління державною власністю передбачена приватизація 1200 об’єктів.

 

У сфері управління державною власністю передбачена приватизація 1200 об’єктів права державної власності. Також говориться про виконання програми реформування вугільної галузі: ліквідація 32 збиткових шахт, консервація 24 шахт, приватизація 37 шахт (2015—2019 роки). У енергетичній сфері також йдеться про спорудження «центрального сховища відпрацьованого ядерного палива» у 2017 році, що може означати створення екологічно-небезпечного радіоактивного «звалища».

 

До підвищення комунальних тарифів призведуть наступні кроки — «ліквідація крос-субсидій, перехід до ринкових тарифів на природний газ та електроенергію, що сприятиме збільшенню доходу енергокомпаній» у 2017 році.

 

Прогнози щодо комерціалізації охорони здоров’я та закриття комунальних лікарень підтверджуються.

 

Прогнози щодо комерціалізації охорони здоров’я та закриття комунальних лікарень підтверджуються. Уряд заявляє про розроблення Закону України про медичне страхування, а також обіцяє «модернізацію» мережі лікарень у 2017 році.

 

Непопулярні кроки матимуть місце і в соціальній сфері: здійснюватиметься ліквідація «неефективних» пільг, а також перехід на «єдиний принцип нарахування пенсій» вже у 2015 році, що може розумітись як скасування пільгових умов по виходу на пенсію для професій з важкими умовами праці. Окрім цього, будуть реалізовані жорсткі заходи, які згадувались в оприлюдненому нещодавні дорученні прем’єр-міністра — «перехід до адресності та монетизації пільг» шляхом зміни 25 актів законодавства у 2016 році.

 

Разом з тим документ сповнений популістистськими політичними гаслами.

 

Разом з тим документ сповнений популістистськими політичними гаслами. Розділ із назвою «нова економічна політика» проголошує «проведення наступальної політики Торговим представником України» та пов’язане з цим створення та просування бренду «Продукт України». У правоохоронній сфері обіцяється схвалення Концепції першочергових заходів з реформування системи Міністерства внутрішніх справ: реалізація принципу «Служити і захищати» замість «Карати та кришувати».

 

Як популярно сьогодні казати, гроші новий Уряд продовжує брати з кишені простих громадян. Олігархи надалі виводитимуть кошти до офшорів. Більш того, сама Україна все більше трансформуватиметься в «податкову гавань» — справедливого прогресивного оподаткування не буде, а відрахування до соціальних фондів знизяться. Їм доведеться платити «ринкові» тарифи за медицину та «комуналку». При цьому немає жодних підстав вважати, що гроші в цих кишенях будуть — приватизація підприємств та закриття бюджетних установ призведуть до знищення робочих місць. Умови праці з прийняттям Трудового кодексу стануть дійсно рабськими, а пенсійний вік вищим — з урахуванням цього ще більше українців працюватимуть за кордоном.

 

Держава підтримує імідж добросовісного позичальника за рахунок погіршення життєвого рівня населення.

 

Держава замість того, щоб домагатися списання боргів перед МВФ, підтримує імідж добросовісного позичальника за рахунок погіршення життєвого рівня населення. Як бачимо, влада навіть не думає про те, як перекласти тягар кризи на олігархів. Навпаки, криза стане приводом для ще більшого закабалення людей праці. Привід для оптимістичних сподівань у простих трудящих може бути тільки один — навчитись класової солідарності у олігархів і відстоювати свої інтереси.

 

Віталій ДУДІН, «Ліва опозиція»,

Джерело: socportal

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я