На голову Новини “Проект “Путин”: російська пропаганда клепає книжки під гучними іменами

“Проект “Путин”: російська пропаганда клепає книжки під гучними іменами

111
0

Відомі західні журналісти й експерти заперечують своє авторство книг циклу «Проект «Путін», які випускає московське видавництво «Алгоритм».

Про це пише британська газета The Guardian.

«Журналіст газети The Guardian Люк Хардінг, економіст Едвард Лукас і американський експерт щодо Росії Дональд Дженсен сказали, що нічого не знають про приписувані їм книги, випущені російською мовою в Москві видавництвом «Алгоритм» у серії «Проект «Путин», – йдеться у публікації.

Книга, авторство якої приписується Люку Хардінгу, має назву «Никто кроме Путина. Почему его признает российская «система». За словами Хардінга, про «свою книгу» він дізнався від московського приятеля, який побачив її у крамниці.

У свою чергу директор «Алгоритма» Сергій Ніколаєв зізнався, що від Хардінга не було отримано попередніх дозволів на використання його робіт у новій книзі. «Якщо він [Хардінг] «спливе», то ми прийдемо до якоїсь угоди і виплатимо йому гонорар», – сказав Ніколаєв.

Водночас коментувати претензії Лукаса і Дженсена він відмовився, кажучи, що не знайомий з цими випадками.

Автор декількох книг про Росію Едвард Лукас заявив, що не мав «ані найменшого уявлення» про книгу «Как Запад потерял Путина», яка вийшла під його ім’ям в «Алгоритмі»: «Я не давав жодних дозволів. Це явно порушення авторських прав».

А Дональд Дженсен, «автор» книги «Путин и США», сказав: «Я не писав таку книгу жодною мовою. Це виглядає як збірка моїх [давніх] коментарів».

Також раніше Хардінг припустив, що колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, чиє ім’я вказано на обкладинці книги «Понять Путина» з тієї ж серії, аналогічно не має до неї стосунку.

Люк Хардінг уточнив, що його видавці зараз приймають рішення, чи вживатимуть  юридичні заходи проти «Алгоритму». У видавництві кореспондентові «Укрінформу» сказали, що керівництво наразі відсутнє і попросили подзвонити пізніше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я