На голову Економіка Продовжуються махінації з землею у Вінниці !

Продовжуються махінації з землею у Вінниці !

618
0

Гектару комунальної землі на Вишенці таємно змінюють цільове призначення! ЧОМУ?

Комунальній земельній ділянці площею 1,0997 га, що перебуває в оренді, таємно змінюють цільове призначення та, ймовірно, готують до забудови багатоповерховими будинками.

Що приховують чиновники Вінницької міської ради від вінничан та чому відмовилися змінити цільове призначення земельної ділянки по стандартній процедурі з залученням до обговорення населення Вінниці?

Цілком можливо, що “вишенський гектар” повторить долю території колишнього Вінницького м’ясокомбінату, проданого інвесторам за безцінь для місцевого бюджету, але, як ми вважаємо, дуже вигідно для деяких чиновників Вінницької міської ради.

18 січня 2017 року ПрАт “Вінниччина-Авто” заключила договір № 01897 з представниками Вінницької міської ради про оренду земельної ділянки площею 1,0997 гектари по вулиці 600-річчя, 3. Термін оренди — 10 років, орендна плата — 777 833 гривні на рік. Якщо врахувати, що підприємству водія Олександра Дана дозволили взяти в оренду 0,185 га за 13 912 гривень на рік (термін оренди — 25 років), ПрАТ “Вінниччина-Авто” платить в 10 разів більше (та все рівно дуже дешево). Цільове призначення ділянки на 600-річчя, 3 в Переліку діючих договорів оренди земельних ділянок чомусь не вказано, але в кадастровому реєстрі є така інформація: 12.08 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій. Як відомо, на 600-річчя, 3 дія автосалон.

Картинки по запросу "фото ПРаТ "Вінниччина Авто ""

Якщо відкрити теперішнє зонування міста Вінниці, ділянка за цією адресою позначена позначкою КС — санітарно-складські зони, на яких розміщуються об’єкти санітарної класифікації. Тобто, це зони підвищеної уваги! Як зі сторони місцевих чиновників, так і зі сторони населення: особливо, жителів районів, що межують з ділянкою. Тому цілком логічно, що змінювати цільове призначення комунальної ділянки з санітарним обмеженням потрібно відкрито!

Тим не менш, в новому плані зонування міста Вінниці, публічне обговорення якого триває з 17 січня 2020 року (ви про це чули взагалі?), ця ж ділянка вже подана під зовсім іншим зонуванням — Ж-4 — зона багатоквартирної житлової забудови будинками від 4 до 8 поверхів. Чому чиновники вирішили “таємно” змінити призначення такої великої ділянки на Вишенці? Очевидно, що за цими діями має стояти матеріальна зацікавленість. В першу чергу, забудовників, що готові “по-тихому” викупити або взяти в оренду земельну за заниженою вартістю в найкоротші терміни, як це сталося з територією Вінницького м’ясокомбінату, де будівництво об’єктів почалося ще до завершення процедури громадських обговорень щодо розвитку комунальної території.

Ринкова вартість зазначеної земельної ділянки — близько 27 000 000 гривень, але з урахуванням досвіду виділення ділянок під інші житлові комплекси, Вінницька міська рада отримує від експлуатації подібних ділянок в 7-10 разів менше.Картинки по запросу "фото ЖК "Авалон-5""

На прикладі будівництва житлового комплексу “Авалон-5”, де місцева громада за експлутацію ділянки в 2,33 га в решті решт отримує близько 12 000 гривень на місяць в якості сплати приватної компанії плати за оренду дитячого садочка (сам садочок дістався бартером замість внеску грошима пайових внесків) та 512 000 гривень на рік за саму оренду ділянки (менше 2 000 доларів на місяць за оренду ділянки, де побудовано комплекс на декілька сотень квартир).

Активіст та пропагандист екологічного житлового будівництва Віталій Дужак, що роками пропонує представникам Вінницької міської ради розглянути проект еко-будівництва ZEBUD як конкурентну альтернативу проектам вінницьких забудовників, відкрито запропонував вінницькій громаді та депутатам міськради повністю компенсувати громаді ринкову вартість ділянки в 27 000 000 гривень, якщо вона буде направлена на реалізацію проекту еко-будівництва.

Та, скоріш за все, доля ділянки на 600-річчя, 3 вже вирішена. На жаль, знову без врахування інтересу вінницької громади.

Світлина від Вінниця Корупційна.
#влада #корупція #земля #міськрада #набу