Новини Про українські декларації чиновників очима польських ЗМІ

Про українські декларації чиновників очима польських ЗМІ

312
0

У електронній декларації – 16 розділів: антикварні і дорогоцінні предмети, цінні папери, подарунки, призи і виграші, заощадження в готівці і на банківських рахунках, кредити.

Свою оцінку «надекларованому» дала «Gazeta Wyborcza».

Прем’єр України Гройсман записав у власність 12 швейцарських годинників, таких як «Rolex», «Breguet», «Boucheron», «Ulysse Nardin» і інші. Їх ціни досягають декількох сотень тисяч доларів.

Гройсман і його дружина також є власниками чотирьох земельних ділянок, двох будинків і п’ятьох інших будівель з площею понад 2 тис. кв. м. А також «Range Rover» 2013 року, а його дружина «Volkswagen Touareg» 2011 року. В банках вони тримають майже 2 мільйони 330 тисяч. гривень і понад 16 тисяч. Євро, а готівкою 3 млн  880 тисяч. гривень, 460 тисяч. євро і 1 мільйон 242 тисячі. дол.

Прем’єр – не єдиний політик, який тримає «у шкарпетках» мільйони.

Депутат Верховної Ради Олесь Довгий задекларував 1,5 мільйона доларів., 35 тисяч британських фунтів, 100 тис. євро і 1,7 млн ​​гривень. Його дружина – 400 тисяч. євро. Депутат також заявив про 11 дорогих годинників, ювелірні вироби з діамантами його дружини і колекцію з 95 картин.

Також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – любитель мистецтва. Він має Пікассо та іконки. А ще – понад 2650 срібних і золотих монет, 760 пляшок алкоголю з різних країн і років. Деякі пляшки, наприклад «Château Petrus 2000» обійдеться в кілька тисяч доларів. Міністр також має ряд швейцарських годинників, а його дружина – чотири шуби з норки, соболя і каракуля. Плюс значні суми в готівковій формі.

Голова міської ради Дніпра Борис Філатов оголосив про колекцію японського мистецтва за 6,5 мільйона доларів, ряд ділянок, будинків, квартир і паркувальних місць. Цей останній пункт в декларації пояснює наявність великої кількості дорогих автомобілів. Такоє у нього є кілька човнів і вертоліт.

Микола Княжицький, в минулому журналіст, який стверджував, що на засобах масової інформації в Україні заробити не можна, задекларував у дружини понад мільйон доларів.

Але все це ніщо в порівнянні з декларацією заступника глави парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Анатолія Матвієнко, який в придачу до 1,8 мільйона гривень виявився власником церкви.

Український бізнесмен і мільйонер Євген Черняк, 16-е місце в списку «Forbes», написав на Facebook: «Після публікації заяви українських чиновників, все зі списку «Forbes» відчувають себе невдахами».

За словами головного редактора «Європейської правди» Сергія Сидоренка оголошення таких коштів може бути лише спробою легалізувати гроші.

За дві години до дати, зазначеної в електронному реєстрі, з’явилася заява Президента України Петро Порошенко. Отримання інформації про стан активів президента чекали багато українців. Виявилося, що Порошенко, обраний президентом в 2014 році, на відміну від своїх попередніх заяв про продаж свого бізнесу в 2015 році все ще був власником значної частини підприємств.

Велика частина з них знаходяться під знаком «Roshen». Найбільший український виробник кондитерських виробів відповідно до заяви Порошенко перебуває під зовнішнім управлінням, а президент не має ніякого впливу на його діяльність.

Проте, у декларації не тільки «Roshen», але і медіа-компанії і компанії, зареєстровані в податкових гаванях, але і Міжнародний інвестиційний банк, де президент володіє більш, ніж $ 26 мільйонів. Порошенко також має 60 тис. дол. готівкою. і 900 тис. грн.

Сім’я президента має і велику кількість гектарів землі (10 ділянок), квартир і будинків. У президента є годинники «Hublot», «Breguoet» та інші, проте це – скромне число у порівнянні з іншими заявами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я