Економіка Про ситуацію з ГТС і закон про анбандлінг “Нафтогазу України”: напруга вищає…

Про ситуацію з ГТС і закон про анбандлінг “Нафтогазу України”: напруга вищає…

697
0
Óæãîðîäñêàÿ ãàçîòðàíñïîðòíàÿ ñèñòåìà (ÃÒÑ). Çàêàðïàòñêàÿ îáëàñòü, 18 èþíÿ 2010 ã.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук закликав народних депутатів усунути неузгодженості з Євросоюзом у законі про анбандлінг “Нафтогазу України”.

Джерело: виступ Гончарука з трибуни Верховної Ради під час розгляду відповідного питання

Пряма мова: “Росіяни дуже не хочуть, щоб у нас вийшло підготувати нашу газотранспортну систему і нашого оператора до продовження контракту… Путін сказав: “Та ми готові, дешевий газ для України – звичайно, транзит – звичайно, але ж українці не справляться з тим, щоб підготувати систему”.

Ви два тижні тому проголосували за дуже правильні закони. Після цього окремі народні депутати заблокували його своєю постановою – і морочили нам голову два тижні всякими різними хитромудрими правками.

Зараз разом із юридичним управлінням Верховної Ради, разом із керівництвом Верховної Ради, з комітетом, із міністерством, з європейцями – сьогодні ми вночі отримали останнього листа про підтвердження – спробували знайти формулювання, які ні в кого не викличуть сумніву щодо того, що українська газотранспортна система на 100% залишається в Україні. Власність України в українській компанії – на 100%.

Не ведіться на маніпуляції. У мене є взагалі підозра, що тут працює ФСБ, друзі. Але, звичайно, щодо цього потрібно робити окремі висновки. Не ведіться на маніпуляції, будьте сильними. Зробимо це разом”.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив: “Ми можемо або проголосувати та виправити ті помилки, які були допущені під час прийняття законопроєкту, і виконати ті обіцянки, які ми давали… або провалити – і отримати той закон, який є. Після цього ми будемо вносити новий законопроєкт, виправляти ці помилки і втрачати час”.

Óæãîðîäñêàÿ ãàçîòðàíñïîðòíàÿ ñèñòåìà (ÃÒÑ). Çàêàðïàòñêàÿ îáëàñòü, 18 èþíÿ 2010 ã.

Згодом Верховна Рада усунула неузгодженості з європейськими нормами закону про відокремлення від НАК “Нафтогаз України” діяльності з транспортування природного газу. За такі редакційнй уточнення проголосували 292 народні депутати (235 – депутати “Слуги народу”, 18 – “Європейської солідарності” та 19 – депутати партії “Голос”).

Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко завила: “Ви проголосували зараз закон, який, насправді, прямо суперечить національним інтересам України. Наша команда після цього голосування і підписання цього закону піде в Конституційний суд, і також для наступної влади ми сформуємо у Службу безпеки України детальне подання про злочин.

Спочатку хотіли сфальшувати перший варіант закону грубо – зараз сфальшували рішення парламенту і комітету трохи більш філігранно й інтелектуально, але це не допоможе”.

Тимошенко переконана, що цей закон відкриває шлях до банкрутства і “чорної приватизації наших головних об’єктів власності”.

“Я також хочу два слова сказати про ганебні заяви прем’єр-міністра з цієї трибуни. Він когось звинувачує в лобіювання російських інтересів і в роботі на ФСБ. Я хочу нагадати, що саме він освятив заведення в Україну російської електроенергії в величезних обсягах, які насправді Україні не потрібні”, – заявила вона.

За твердженням Тимошенко, саме нинішня влада здає інтереси України по всіх напрямках.

Передісторія:

  • 31 жовтня 2019 Верховна Рада ухвалила закон №2239-1 про анбандлінг “Нафтогазу” – відокремлення транспортування природного газу від його видобування та постачання.
  • У червні партія ВО “Батьківщина” зверталася до Державного бюро розслідувань з заявою через доведення до штучного банкрутства української газотранспортної системи.