На голову Блоги про порушення КУП «ЕкоВін» та ТОВ «ЖЕО» прав споживачів послуг з обслуговування...

про порушення КУП «ЕкоВін» та ТОВ «ЖЕО» прав споживачів послуг з обслуговування будинків та прибудинкових територій

337
0

      Вінницька міська рада  створила між КП «ЕкоВін» (виконавцем послуг вивезення побутових відходів) і споживачами незаконного посередника в особі ТОВ «ЖЕО».

 Вінницькому міському голові

                       

 

ЗАЯВА

про порушення КУП «ЕкоВін» та ТОВ «ЖЕО» прав споживачів  послуг з обслуговування будинків та прибудинкових територій

 

Аналіз «ДОГОВОРу про спільну діяльність

щодо надання послуг населенню із вивезення побутових відходів» свідчить:

1.      Комунальне унітарне підприємство «ЕкоВін»  в особі директора Чорновола В.І., р/р__АТ «Ерсте Банк» (позбавлений ліцензії) – один із виконавців послуг вивезення побутових відходів у м.Вінниця.

2.      Вивезення побутових відходів – складова типового переліку послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ № 529 від 20.05.2009 року.

3.      Договір не відповідає типовому, затвердженому постановою КМУ № 529 від 20.05.2009 року.

4.       КП «ЕкоВін» не укладає договора з Споживачами. Стаття 202 ЦКУ. Поняття та види правочинів. п1. Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. 2. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).Відповідно до п.3 ст 202 ЦКУ ” Односторонній правочин може створювати обов’язки лише для особи, яка його вчинила”.Отже, якщо нема договору – нема зобовязань по сплаті за житлово- комунальні послуги, нема пені за несвоечасну оплату (?).

5.      ТОВ в особі директора Файдена В.А. –не виконавець послуг вивезення побутових відходів  і  не повноважене Законом укладати договора із споживачами (обєднання – не підприємство ЖКГ),

–          не є визначеним Законом учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг

6.      КП «ЕкоВін» уклало договір про  спільну діяльність з ТОВ «ЖЕО» (передало окремі обовязки виконавця послуг незаконному посереднику), зокрема:

п. 1. 3  Сторона 2 («ЖЕО») проводить касовий збір абонентської плати від мешканців з послідуючим перерахунком Стороні 1

п. 1.4 договору Сторона 2 («ЖЕО») заключає договори з мешканцями про надання послуг з вивезення побутових відходів.

7.      КП «ЕкоВін» порушує Закон України «Про житлово-комунальні послуги» в частині  п.2, п.п. 3 Ст. 21, який  зобов’язуєвиконавця «підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором».

8.      КП «ЕкоВін» порушує Закон України «Про житлово-комунальні послуги» в частині  п.2 Ст.19 «Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник».

9.      По суті домовленості ТОВ «ЖЕО» виконує обовязки колекторської компанії по здирництву коштів з мешканців на користь КП «ЕкоВін»:

 – п.2.3.13 Сторона 2 («ЖЕО») зобовязана щомісячно до 5 числа місяця, що слідує за розрахунковим надавати Стороні-1 реєстрподаних заяв на видачу судових наказів (позовних заяв) по формі вказаній у Додатку №5 до Додатку,

–          п.2.3.10 До 10 числа кожного місяця надавати Стороні-1 звіт по роботі з мешканцями, реєстр боржників та судових справ

–          п. 2.2.5 Сторона-1 має право.Приймати участь в інформаційній та претензійно-позовій роботі щодо стягнення коштів з мешканців за отримані послуги.Щомісячно вимагати для ознайомлення матеріалиподаних до суду справ по кожному боржнику окремо із зазначенням суми боргу з вивезення твердих побутових відходів, надавати вказівки щодо поліпшення ведення відповідної інформаційної і претензійно-судової роботи.

10.  Вбачається, що в порядку розрахунків за договором Стороні-2(«ЖЕО») , КП «ЕкоВін» передбачив у тарифі за послуги з вивезення побутових відходів кошти, які додатково стягуються із Споживачів – всього понад 4% від суми нарахованих коштів:

10.1п.3.5 Сторона-1 за виконання даного договору сплачує винагороду Стороні-2 від суми фактичної оплати споживачами за надані послуги щомісячно з урахуванням оплати пільг та субсидій за звітний період на підставі акта виконаних робіт (Додаток№4):

 – за ведення бухгалтерського обліку – 1% від суми нарахованих коштів,

– за касовий збір коштів з споживачів – 1%,

– за укладення Договорів про надання послуг з вивезення побутових відходів зі споживачами 0.30 грн за 1 договір,

– за проведення роботи з споживачами по своєчасній оплаті послуг, ведення претензійно-позовної роботи сплачується: при 100% оплаті споживачами – 4%,більше 95% – 2%, більше 90% – 1,5%

    11. Домовленість КП «ЕкоВін» з «ЖЕО» має ознаки правопорушення, передбаченого

Статтею 190 ККУ. Шахрайство1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)…” (кошти мешканців).

Висновок:

1.      Вінницька міська рада  створила між КП «ЕкоВін» (виконавцем послуг вивезення побутових відходів) і споживачами незаконного посередника в особі ТОВ «ЖЕО».

2.      Порушення прав споживачів житлово-комунальних послуг полягає в тому, що:

–          Термін «споживач» у договорі – відсутній,

–          Права споживачів житлово-комунальних послуг у договорі – не визначені,

–          Мешканці вимушені додатково сплачувати за послуги з вивезення побутових відходів кошти, які додатково закладені у тариф – всього – понад 4% від суми нарахованих коштів.

 

Відповідно до: ст.15  Закону України «Про звернення громадян»

ПРОШУ –

        Договір КУП «ЕкоВІн» з ТОВ «ЖЕО» скасувати, як такий, що порушує права споживачів житлово-комунальних послуг.

 

З повагою                                                                         _______________________

 

__ _____2015р.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я