РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Про обрання Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України

Про обрання Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України

545
0

Надсилаємо «Інформацію щодо організації обрання Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України»,
розроблену під керівництвом Поповича В.В. (Додаток).

Пропонуємо терміново вивчити зазначену інформацію та врахувати те що термін подання заяв про участь в установчих зборах закінчується 28 січня 2019 року… 

Ваші пропозиції прошу надіслати на адресу електронної пошти E-mail: palivnik@ukr.net 
При підготовці пропозицій врахувати те, що на нараді керівників ВГО (МГО) – членів ГС «КРВГОУ» та Ради Всеукраїнського громадського руху ветеранів та пенсіонерів (далі Рух), яка відбулася 21.01.2019 року прийнято рішення підготувати Заяву Організаційного Комітету про відмову всіх ВГО (МГО) сектору безпеки та оборони Ради ГС «КРГВОУ» та Ради Руху брати участь у створенні Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України, у зв’язку з порушеннями вимог Конституції України та чинних законів України допущеними при створенні Міністерстві у справах ветеранів України.
 Додаток: «Інформація щодо організації обрання Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України» розроблена під керівництвом Поповича В.В., на 2-х арк.
 Керівник Штабу Організаційного Комітету С.М. КОЧКІН

Інформація щодо організації обрання Громадської ради при Мінветеранів.

 Міністерством  у справах ветеранів України створена ініціативна група з проведення установчих зборів з обрання Громадської ради при даному Міністерстві.

   Велику    тривогу визиває розміщений на сайті Мінветеранів порядок проведення установчих  зборів, де зазначено, що   «Формування складу Громадської ради проводиться шляхом рейтингового Інтернет-голосування громадян, які проживають на території України, за осіб, які особисто присутні на установчих зборах, кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства.

     Рейтингове Інтернет-голосування проводиться протягом двадцяти чотирьох годин у мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Мінветеранів….       Під час проведення рейтингового Інтернет-голосування в установчих зборах оголошується перерва на строк не більше 10 робочих днів для проведення голосування та встановлення результатів. Після перерви лічильна комісія доповідає про результати рейтингового Інтернет голосування. Обраними до складу Громадської ради за результатами рейтингового Інтернет-голосування вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів.»

    Таке голосування є порушенням« Типового Положення   про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації» яке затверджене Постановою КМУ від 3.11.2010 № 996  де в пункті 7 зазначено:

 «Склад  громадської  ради  формується  на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили  про  бажання  брати  участь  у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства».

Тобто голосування проводиться саме  на зборах, а не десь за їх межами, а саме   в Інтернеті. 

 Лічильна комісія не може полічити  голоси , так як постійно не   контролює хід голосування. Навіщо така «фейкова» лічильна комісія, якщо результат голосування видасть комп’ютер, а комісія тупо лише підпише протокол.

  На конференції, яка проводилась  ініціативною групою, було доведено наступний порядок голосування:

1. Заходите на сайт gromrada.mva.gov.ua в день голосування

2. Ознайомлюєтесь з кандидатами до початку голосування.

3. Проходите тест CAPTCHA і погоджуєтесь з умовами голосування.

4. Вводите свою адресу e-mail, отримуєте лист з кодом, вводите код з листа.

5. Вводите свій номер мобільного, отримуєте СМС з кодом, вводите код з СМС.

6. Обираєте від 1 до 35 кандидатів.

7. Отримуєте лист з підтвердженням про успішне голосування.

8. Можете переглянути результати голосування в розрізі голосів за кожного кандидата

*на пункти 3-6 відводиться 15 хвилин, але ознайомлюватись з кандидатами на стартовій сторінці можна скільки завгодно.

     Такий порядок голосування має наступні недоліки:

– фактично не допускає проходження у склад  Громадської ради представників громадських організацій, що об’єднують ветеранів старшого покоління, тому що значна більшість із них не має Інтернету, не має своєї електронної адреси, не вміє користуватися Інтернетом, а дехто не має навіть мобільного телефону, а якщо має, то дуже старого зразка, який не підключений до Інтернету;

– результати голосування легко можна сфальсифікувати, тому що приймаючий голоси сервер не буде під контролем лічильної комісії ;

–  спосіб голосування багато ступеневий і займає багато часу;

–  громадяни України ще не досягли того рівня, щоб проводити Інтернет-голосування, так як згідно  інформації, що оприлюднило міжнародне агенство «We are social», що спеціалізується на дослідженнях в сфері медіа, у звіті «Digital in 2018»  лише  58% населення України користується  Інтернетом;

–  голова ініціативної групи, він же  ініціатор такого способу голосування, себе дискредитував   постійною боротьбою проти ветеранів старшого покоління, тому цьому Інтернет –голосуванню не буде довіри, що поставить під сумнів легітимність Громадської ради.

Виникає ряд питань, а саме: Навіщо придуманий такий складний спосіб голосування? Чому не проводиться голосування усіма прибулими кандидатами на установчі збори, як це робилося завжди? Кому вигідно, щоб представники ветеранів старшого покоління не були в Громадській раді?

  Відповіді   лежать на поверхні: Такий складний спосіб придуманий для того, щоб принизити ветеранів старшого покоління, що уже здійснюється в Україні протягом останніх двох років. Такого приниження старшого покоління, ще ніколи не було в історії існування України. Таке приниження ветеранів і зіткнення лобами ветеранів АТО і ветеранів старшого покоління вигідно  тільки ворогам України.

  Тепер розглянемо, що відбудеться при такому способі голосування:

1–ий варіант : Громадська організація, яка об’єднує ветеранів старшого покоління, подає документи на свого кандидата у Громадську раду.  В зв’язку тим, що її члени не можуть користуватися Інтернетом, то  її кандидат отримує мало голосів, а ще буде здійснена  фальсифікація  при підрахунку голосів. Звичайно кандидат цієї ГО не проходить, але це дає привід «борцям з ветеранами старшого покоління»  заявити: «Ось бачите, які ви «фейкові» ветерани, вас не знають в Україні, у вас немає ніякої організації і ви нікого не представляєте».

2-ий варіант. Громадська організація, яка об’єднує ветеранів старшого покоління не подає документи на свого кандидата у Громадську раду. Тоді після завершення подачі документів, збирається ініціативна група і каже « Раніше запропонований варіант Інтернет – голосування порушує постанову КМУ № 966 тому ми приймаємо рішення голосувати  усіма присутніми  учасниками установчих зборів,  а не в Інтернеті». Знову представник ГО ветеранів старшого покоління не попадає у Громадську раду.

 Так що ж робити ГО ветеранів старшого покоління ?

 На наш погляд тут залишається тільки єдиний  варіант:

ГО ветеранів старшого покоління подає документи в ініціативну групу на свого кандидата до Громадської ради при Мінветеранів в установленому порядку і в установлений час. Але до пакету документів додає лист де зазначає: « Ветерани, члени ГО (назва організації) не зможуть брати участь в Інтернет –голосуванні,  тому  що більшість наших  членів не користуються  Інтернетом,  не мають електронної скриньки, тому просимо запровадити голосування відповідно до постанови КМУ № 966  у  місці де проводяться установчі збори, в той же день, а не десь за його межами».

Заява, що «У виборах Громадської ради при Мінветеранів повинні брати усі громадяни України» не що інше як популізм, прагнення обрати до Ради «потрібних» людей та зневага до ветеранів старшого покоління…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я