На голову Новини Прикриваються учасниками АТО, аби загарбати лісові угіддя?

Прикриваються учасниками АТО, аби загарбати лісові угіддя?

178
0

ГО «Варта лісу» повідомило про кричущі факти земельних зловживань у Рава-Руському лісництві

ГО «Варта лісу» повідомило про кричущі факти земельних зловживань у Рава-Руському лісництві

 

 

Активісти громадської організації «Варта лісу» звернулися із заявою до правоохоронних органів (генпрокурора Віктора Шокіна, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, керівництва Антикорупційного бюро України, заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Віталія Атаманчука), де повідомляють про кричущі факти земельних зловживань у ДП «Рава-Руське лісове господарство». Активісти просять зупинити незаконне вилучення з лісфонду 226 га земель ДП «Рава-Руське лісове господарство», які начебто готуються до приватизації. У цих приватизаційних схемах ГО «Варта лісу» звинувачує колишнє керівництво лісництва, зокрема Андрія Савченка.

 

Як розповів у коментарі для «ВЗ» голова ГО «Варта лісу» Остап Проць, проблема – не просто у можливій приватизації ласого шматка лісових земель. Лісники прикриваються благими намірами – виділення землі для учасників АТО. Але в активістів організації є підстави вважати, що землі можуть отримати переважно підприємці. Учасникам АТО може перепасти кілька соток землі «для галочки».

 

«Питання тягнеться з 2008 року, коли землю ДП «Рава-Руське лісове господарство» намагалися «відмести» усіма можливими шляхами, – наголосив заступник голови ГО «Варта лісу» Роман Берко. – Хотіли перевести землі з державної форми власності у комунальну, потім – приватну. Це не вдавалося. Питання назріло наприкінці 2013 року. Я – учасник АТО, воював у батальйоні «Донбас». Керівництво лісгоспу прикривається «АТОшниками». Наша позиція така: або усі 226 га виділять учасникам АТО, або земля повністю залишається в лісових угіддях – у державній власності».

 

«Всупереч розпорядженню Кабінету Міністрів від 10 квітня 2008 року «Про деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками», яким заборонено вилучення земельних лісових ділянок, Андрій Савченко ініціював та розпочав реа­лізацію схеми, результатом якої мало стати незаконне вибуття лісових ділянок з користування ДП «Рава-Руське лісове господарство» в приватну власність», – йдеться у заяві ГО «Варта лісу».

 

Роман Берко наголосив, що колишнє керівництво ДП «Рава-Руське лісове господарство» працювало за спеціальною схемою. На етапі оформлення документів на землі було зменшено площу ділянок ДП «Рава-Руське лісове господарство». 226 га, по суті, зникли з користування підприємства. Ці вибулі землі були передані на баланс сільрад. На документах – підпис Андрія Савченка.

 

«А потім зі сільрад легше перевести ці землі у приватну власність, – продовжує розмову Роман Берко. – Схема проста. Для учасників АТО ще немає спеціа­льного законодавства. Кожна людина може написати заяву, безкоштовно отримати ділянку. Коли прості люди звертаються, отримують «відсіч». Є ризик, що тепер землю можуть виділити на підставних осіб. Це все буде грамотно юридично оформлено, що комар носа не підточить».

 

Активісти кажуть, що втручання у справу дало свої результати. Процес виділення земель призупинився. «Хочемо, щоб правоохоронні органи визначили, чи є у цій справі склад злочину. Також ми звернулися із запитом до Львівської ОДА, відповіді наразі не отримали, – наголошує Остап Проць. – Коли піднявся галас, до нас телефонували представники інших громадських організацій, просили не чіпати лісівників… Не хочемо, щоб на цих землях побудували друге Межигір’я».

 

Андрій САВЧЕНКО, екс-керівник ДП «Рава-Руське лісове господарство»

 

З жовтня 2014 року не працюю директором ДП «Рава-Руське лісове господарство». Не маю жодного стосунку до цього. Ніхто нікуди ці землі не передавав. Які межі лісництва були – такі і залишилися. Минулими роками одна з фірм робила акт на землю, було виявлено певні розбіжності щодо площі з даними Укрзему. Не знаю, про що говорять громадські активісти… Це замовлення, на мене шукають компромат.

 

Джерело: wz.lviv.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я