На голову Новини Прямі іноземні інвестиції в Росію впали на 92%

Прямі іноземні інвестиції в Росію впали на 92%

143
0

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій по всьому світу зріс в 2015 році на 36% в порівнянні з попереднім роком і становив 1,7 трлн доларів, у той же час в Росії він скоротився на 92%.

Про це йдеться в доповіді про світові інвестиції, підготовленій Конференцією ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД), передає Українська правда з посиланням на “Інтерфакс”.

У минулому році світові інвестиції досягли максимуму після глобальної економічної та фінансової кризи 2008-2009 років.

При цьому США торік повернули собі традиційне перше місце за обсягом отриманих іноземних інвестицій, потіснивши Китай з Гонконгом.

Приплив прямих іноземних інвестицій в американську економіку становив 384 млрд доларів. США лідирували за цим показником з початку 1980-х, коли ЮНКТАД почала збір даних про фінансові потоки, до 2014 року, коли на верхній рядок піднявся Китай.

До клубу найбільш привабливих для інвесторів країн в 2015 році увійшли також Гонконг (КНР) (163 млрд доларів), материковий Китай (136 млрд доларів), Нідерланди, Великобританія, Сінгапур, Індія, Бразилія, Канада і Франція.

Основним чинником глобального зростання прямих іноземних інвестицій став притік грошових коштів в промислово-розвинені країни, що збільшився майже вдвічі.

Однак цей приріст був в основному обумовлений транскордонними злиттями й поглинаннями з мінімальним внеском у проекти, пов’язані з продуктивними активами. Обсяг таких угод M & A підскочив на 61% – до 644 млрд доларів.

Потоки інвестицій в країни в порівнянні з 2014 роком зросли всього на 5% і досягли до кінця 2015 року 741 млрд доларів. Вкладення в країни Азії збільшилися на 15%, при цьому для Індії вони подвоїлися і становили 59 млрд доларів.

Автори доповіді відзначають, що в країнах з перехідною економікою потік прямих іноземних інвестицій скоротився на 54%. Вони пов’язують цей спад з конфліктами і зниженням цін на сировинні товари.

Найбільше скорочення прямих іноземних інвестицій в цій групі було відзначено в Росії та Казахстані – на 92% і 66%, відповідно.

Україна залучила у 2015 році 3 млрд доларів інвестицій, незважаючи на агресію на сході країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я