Новини Президент України оголосив про масштабну демобілізації

Президент України оголосив про масштабну демобілізації

332
0

“Я вітаю тих чоловіків, які в ці дні повертаються додому. Я вітаю тих, хто рік, хто дев’ять місяців чекав повернення додому батьків, чоловіків і, врешті-решт, їх побачить. І я дуже вдячний цим українським героям, які, виконуючи свій священний обов’язок, захистили Україну», — сказав глава держави.

Президент України Петро Порошенко оголосив про масштабну демобілізації. Про це вона заявив в інтерв’ю українським телеканалам, передає РИА Новости.

Разом з тим Порошенко зазначив, що в Донбасі в даний час встановилося лише перемир’я, а не світ.

Глава держави також знову назвав умову введення воєнного стану в країні. «Якщо буде наступ (ополчення), тоді буде воєнний стан», — наводить слова Порошенка УНІАН. При цьому президент зазначив, що в такому разі стане неможливим введення поправок до Конституції щодо децентралізації.

24 серпня Порошенко повідомив, що в рамках шести хвиль мобілізації в збройні сили країни (ВСУ) закликали 210 тисяч чоловік. Як уточнив глава держави, 35 тисяч із 210, тобто кожен шостий — добровольці.

18 серпня представники українського Міноборони звітували про виконаний наполовину плані набору в армію в рамках шостої хвилі мобілізації, яка стартувала на початку червня і тривала до 17 серпня. Незважаючи на те, що вона повинна стати останньою в цьому році, в Києві допустили можливість проведення ще трьох додаткових хвиль.

Керівництво України стикається з труднощами щодо укомплектування армії. Найнижчі показники були зафіксовані на заході країни — в Закарпатській (27 відсотків) та Івано-Франківській областях (25 відсотків). Неодноразово фіксувалися випадки примусової мобілізації: 22 липня троє спійманих в Закарпатті контрабандистів були направлені в військкомат.

Призову до ЗСУ підлягають усі громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 60 років. За даними Федеральної міграційної служби (ФМС) Росії, на території Російської Федерації від військової служби ховаються понад 550 тисяч українців.

Збройний конфлікт на сході країни почався навесні минулого року, після того, як київська влада оголосила про початок так званої АТО (антитерористичної операції) — силового придушення протестів жителів Донбасу, не визнали державного перевороту в Києві, який відбувся в лютому 2014 року. Незважаючи на досягнуте в лютому цього року в Мінську угоду про припинення вогню в зоні конфлікту до останнього часу тривали сутички, що призводять до загибелі учасників збройного протистояння і мирного населення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я