На голову Новини Президент Румунії розкритикував уряд, але заявив про небажаність його відставки

Президент Румунії розкритикував уряд, але заявив про небажаність його відставки

115
0

Президент Румунії Клаус Йоханніс заявляє, що уряд соціал-демократів привів країну до «повномасштабної» політичної кризи, ухваливши документ, що послаблює покарання за корупцію.

7 лютого президент Румунії звернувся до обох палат парламенту, сказавши, що, на думку більшості громадян країни, Румунія рухається «у неправильному напрямку», пише РадіоСвобода.

Йоханніс, однак, наголосив, що не бажає зміщення кабінету на чолі з прем’єр-міністром Соріном Ґріндяну або проведення дострокових виборів. За його словами, такі заходи не вирішать головної проблеми – не допоможуть боротьбі з корупцією. Йоханніс закликав членів уряду ухвалювати «відповідальні рішення».

Дехто із депутатів владної коаліції вигукували «Ганьба» і виходили під час виступу Йоханніса. Після його завершення опозиційні депутати стоячи аплодували президентові.

5 лютого уряд Румунії офіційно скасував указ, що викликав протести, які тривали майже тиждень і участь у яких взяли близько 600 тисяч людей у різних містах країни. Указ захистив би десятки політиків від судового переслідування через корупцію. Скасований документ дозволяв, зокрема, уникнути в’язниці посадовим особам, спійманим на хабарі в розмірі менш як 200 тисяч леїв (це приблизно 47 з половиною доларів чи майже 1 мільйон 300 тисяч гривень). Попри скасування указу, протести, зокрема з вимогою відставки прем’єр-міністра Соріна Ґріндяну, продовжилися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я