На голову Новини Президент Словаччини на інавгурації влаштував обід для бездомних

Президент Словаччини на інавгурації влаштував обід для бездомних

180
0

 У Братиславі відбулася інавгурація нового президента Словаччини Андрея Кіски. Він наголосив на важливості євроатлантичної співпраці і нагодував бездомних.

 У Братиславі відбулася інавгурація нового президента Словаччини Андрея Кіски. Він наголосив на важливості євроатлантичної співпраці і нагодував бездомних.

Як повідомляє «Німецька хвиля», 51-річемй Андрей Кіска – новачок у великій політиці. Колишній словацький заробітчанин у Сполучених Штатах Америки, пізніше власник кредитних компаній, мільйонер і знаний у країні благодійник, він наголошує на своїй позапартійності та на відмінному від попередників баченні президентської місії.

На відміну від попередника найближчого, Івана Гашпаровича, Андрей Кіска після інавгурації влаштував обід не з політиками та церковними ієрархами, а з безпритульними, старими людьми й вихованцями будинків для дітей-сиріт. Власник семи мільйонів євро, які отримав, продавши кредитні компанії, і засновник благодійного фонду повідомив, що його президентська платня піде на допомогу заскоченим бідою сім’ям. Крім того, президент запевнив, що систематично відвідуватиме циганські поселення.

Торкнувшись зовнішньополітичного курсу країни, Андрей Кіска наголосив на важливості євроатлантичної співпраці. «Проблема безпеки знову стає актуальною в Європі», – заявив новий президент Словаччини з огляду на події в сусідній Україні. На початку червня словацький прем’єр Фіцо заявив, що не готовий прийняти пропозицію президента США Барака Обами про дислокацію військових НАТО на своїй території.

Кіска продемонстрував себе й палким прихильником об’єднаної Європи: «Членство в ЄС це не тільки користування фондами, новими електролампочками і навіть не відвернення того, що загрожуватиме нашому суверенітету. Європейський Союз несе в собі більш глибокий смисл. Він полягає в тому, що проект об’єднаної Європи є, насамперед, проектом миру, співпраці та співдружності народів на тій землі, на якій двічі спалахували світові війни».

Коли йдеться про політику внутрішню, Андрей Кіска бачить своє завданя в поліпшенні морального стану словацької спільноти. «Виглядає, нам бракує високої мети, – сказав він в перебігу інавгурації, – мети, яка б нас надихала. Багато хто вважає себе за героя, коли не бере хабарів або боронить слабшого. Занадто часто чуємо ми, що спільнота втратила критерії чесності й порядності».

Традиції попердників Андрей Кіска порушує й тим, що його перше закордонне відрядження буде не до Чехії, а до Угорщини. У понеділок, в Будапешті він разом з чеськими, угорськими, польським й німецькими колегами вшанує 25-річчя падіння комунізму.

Андрей Кіска переміг у березневих президентських виборах, в яких взяло участь чотирнадцять кандидатів. У другому колі він залишив позаду прем’єра, соціал-демократа Роберта Фіцо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я