На голову Економіка Презентація змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо децентралізації та майбутніх...

Презентація змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо децентралізації та майбутніх перспективних планів областей

412
0

Стартували консультації щодо майбутніх перспективних планів областей…

Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів формування територій громад областей.

Нагадаємо, за завданням Уряду, підготовку перспективних планів, які б покривали 100% території областей, робочі групи при облдержадміністраціях мали завершити в першій декаді грудня. Документи повинні відповідати Методиці формування спроможних територіальних громад.

16 грудня 2019 відбулися перші консультації щодо перспективних планів Закарпатської, Черкаської та Київської областей. В ході консультацій представники облдержадміністрацій презентують підготовлені робочими групами проекти перспективних планів. Участь  в обговоренні беруть представники асоціацій органів місцевого самоврядування, регіональних офісів з розвитку місцевого самоврядування, експерти та народні депутати України. Підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою представляє його голова, народний депутат України Віталій Безгін.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода наголосив, що консультації щодо перспективних планів названих областей є першими, однак не завершальними.

«Сьогодні ми дискутуємо по кожній громаді, щодо якої виникають питання. Все озвучене вноситься до протоколу, який ми направимо цим обласним державним адміністраціям для врахування і коригування проектів перспективних планів. Після цього знову зберемося для консультацій. Може це комусь може здатися зайвим, однак це дуже відповідальна робота.  Мова йде про долю громад, про їх майбутні перспективи і розвиток. Крім того перспективні плани стануть основою базового адмінтерустрою України», – сказав В’ячеслав Негода.

Найближчими днями такі консультації відбудуться по кожній області. На 17 грудня заплановано обговорення проектів перспективних планів Сумської Та Харківської областей.

Публічна презентація змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Під час заходу виступатимуть:

  • Голова Комітету Верховної Ради України з питань організаціії державноії влади, місцевого самоврядування,
  • регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко,
  • перший заступник Керівника Офісу Президента Украіїни Сергій Трофімов,
  • голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, перший заступник Голови депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко,
  • Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак,
  • голови асоціацій органів місцевого самоврядування,
  • Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.