Економіка Прем’єр Гончарук прийшов на погоджувальну раду лобіювати земельні законопроєкти! А по Україні...

Прем’єр Гончарук прийшов на погоджувальну раду лобіювати земельні законопроєкти! А по Україні – протести!

692
0

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук закликає Верховну Раду розглянути в останні пленарні тижні 2019 року розглянути важливі для врегулювання земельних відносин законопроєкти.

Джерело: засідання погоджувальної Ради 11 листопада

Пряма мова Гончарука: “У нас залишилися три тижні робочих на яких Верховна Рада може ухвалювати закони, тому я прийняв рішення, що сьогодні важливо наголосити на пріоритетах, які уряд просив би Верховну Раду також вважати пріоритетними.

У нас є пакет законопроєктів, що врегульовують земельні відносини. Навіть якщо абстрагуватися від розгляду законопроєкту про скасування мораторію і ринок землі у нас є як мінімум ще 4 законопроєкти, які важливо розглянути.

Це дерегуляція в земельних відносинах –  № 2194, це система прозорих електронних аукціонів щодо прав землю і самих земельних ділянок – № 2195. Вони ніяк самі по собі ринок не відкривають, але є важливими складовими, щоб ринок землі, якщо і коли ринок буде запущений, він відбувався цивілізовано.

Також важливий, на нашу думку, законопроєкт №0858 він врегульовує певні відносини й вдосконалює процедури щодо протидії рейдерству у сферах земельних питань. І надважливий законопроєкт №2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних”.

Крім того Рада має розглянути у другому читанні проєкт закону про бюджет країни на 2020 рік. Спікер сподівається, що парламент буде розглядати бюджет у четвер.

Представник президента в Раді Руслан Стефанчук закликав ВР пришвидшити роботу над проєктами закону щодо покарання за незаконний видобуток бурштину. Також Стефанчук говорив про низку законопроєктів щодо народовладдя.

В той же час…

У декількох областях України проходять акції протесту під гаслом “Ні розпродажу України”, аграрії перекривають автодороги!

ДжерелоFacebook-сторінка Всеукраїнської аграрної ради

Дослівно: “На знак незгоди із цинічними діями влади у питанні земельної реформи аграрії вийшли зі своєю технікою до головних автомагістралей країни у 17 точках.

До акції протесту приєднались сільгоспвиробники у 13 регіонах – Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській, Кіровоградській, Миколаївській, Хмельницькій, Житомирській, Одеській, Полтавській, Волинській, Рівненській, Львівській (областях)”.

На Вінниччині аграрії протестують одразу у трьох районах: Вінницькому, Туьчинському, Козятинському.

У Чернігівській області акція проходить у с. Кіпті, на автодорозі М01, у Черкаській – поблизу  м. Умань, на автошляху Е95, та поблизу м. Жашків (поворот на село Тихий Хутір), на автошляху М05.

На Полтавщині мітингують на автошляху М03 побизу с. Чутове, на Одещині – на автотрасі поблизу селища Любашівка.

У Тернопіьській області перекрили дорогу поблизу села Романове Збаразького району, у Хмельницькій області – на автошляху Е50, поблизу села Прибузьке Хмельницького району, на Рівненщині – на автошляху М06, село Дядьковичі Рівненського району.

 

 

Керуючий партнер ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне вважає, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки…

Про це він сказав на Київському міжнародному економічному форумі.

“Мантра, яку ми постійно чуємо, в тому числі чули і в Маріуполі (на інвестиційному форумі – ред.) на минулому тижні, – “нам потрібно поспішати, зробити все якомога швидше, так, будуть помилки, але потім ми їх виправимо “. Земельна реформа – таке місце, де не можна допускати помилки, вони будуть незворотні.

Давайте візьмемо паузу, подумаємо і зробимо все поступово і правильно. І збережемо права малих фермерів”, – підкреслив Патроне.

Погоджується з ним заступник керівника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру.

“Україні не варто поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спочатку вирішуючи питання земель у державній власності, приватизуючи її”, – зазначив Сулакру.

Водночас голова інвестиційного фонду Dragon Capital Томаш Фіала зазначив, що бізнес очікує відкриття ринку з 1 жовтня 2020 року.

“Моя рекомендація була б використовувати це вікно можливостей – політичних можливостей і політичної волі на ранньому етапі, оскільки з часом це бажання може зменшитися і просунути такі непопулярні реформи було б важче”, – заявив Фіала.

 

 

 

Передісторія:

  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
  • Юлія Тимошенко вимагала провести референдум із питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради.
  • Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.