На голову Новини Представники ЖКГ незаконно вимагають у громадян міняти лічильники води

Представники ЖКГ незаконно вимагають у громадян міняти лічильники води

249
0

Громадян змушують за власний кошт здійснювати повірку засобів обліку води та теплової енергії, що дає можливість співробітникам житлово-комунальної сфери заробити значні кошти за рахунок громадян.

Громадян змушують за власний кошт здійснювати повірку засобів обліку води та теплової енергії, що дає можливість співробітникам житлово-комунальної сфери заробити значні кошти за рахунок громадян.

 

 

Користуючись нагодою, вони пропонують повірку лічильників та намагаються нав’язати покупку нових приладів в своїх фірмах.

 

Працівники ЖКГ, прикриваючись вимогами робітників ПАТ «Київенерго», залякують жителів нарахуваннями плати за гаряче водопостачання згідно показників будинкових лічильників в разі невиконання відповідних вимог, що значно перевищує стандартні об’єми використання води.

 

Однак, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та постанови Кабміну № 630 від 21.07.2005, кияни мають повне і законне право провести безкоштовну повірку лічильників, бо фактично вона вже сплачена.

 

Споживачі оплачують повірку лічильників та супутні дії щодо них у загальному порядку – при сплаті житлово-комунальних послуг, та не зобов’язані докладати до даного процесу власні організаційні зусилля.

 

Крім того, в тариф на гаряче водопостачання включена вартість на відповідні роботи – повірку та обслуговування лічильників. Вона складає 2,9% тарифу за кожен куб. м. В грошовому еквіваленті це становить 0,73 грн. якщо підключено рушникосушильник та 0,68 грн. без нього.

 

При перерахунку на кількість квартир в м. Києві, а це близько 1 млн. 100 тис. та середньому вжитку гарячої води, отримаємо колосальні суми, котрі Київенерго отримує щомісячно. Куди йдуть ці гроші та на яких підставах вимагають проводити повірку за свої кошти не зрозуміло.

 

Джерело: soc-in.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я