На голову Новини Представники малого та середнього бізнесу виступають за перегляд податку на нерухомість,...

Представники малого та середнього бізнесу виступають за перегляд податку на нерухомість, транспортного податку, а також акцизного збору

176
0

У вівторок, 27 січня, представники малого та середнього бізнесу провели публічне обговорення рішення Вінницької міської ради №1984 від 23.01.2015 "Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння".

У вівторок, 27 січня, представники малого та середнього бізнесу провели публічне обговорення рішення Вінницької міської ради №1984 від 23.01.2015 "Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння".

 

Представники малого та середнього бізнесу виступають за перегляд податку на нерухомість, транспортного податку, а також акцизного збору

 

Цим документом, зокрема, встановлюється максимальна ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Представники малого та середнього бізнесу переконані: це – прямий шлях до скорочення або закриття бізнесу та підвищення цін на продовольчі та непродовольчі товари, від чого постраждають не лише самі підприємці, а й усі пересічні громадяни.

 

Тож за підсумками обговорення Рішення були внесені наступні пропозиції:

 

1. Для житлової нерухомості встановити ставки податку в розмірі 0,1% від мінімальної ЗП.

2. Визначити об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи, які не оподатковуються в таких розмірах:

а) для квартир — 120 кв.м;

б) для житлового будинку — 250 кв.м;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості — 370 кв.м.

3. Для нежитлової нерухомості встановити розмір податку в межах 0,25-0,5% від мінімальної ЗП в залежності від призначення (сфери діяльності суб’єкта господарювання, розташування об’єкта, сезонного виду діяльності, продукти харчування чи промислова група тощо).

4. Промислові (виробничі) підприємства повинні бути повністю звільнені від сплати податку на нерухоме майно, при використанні приміщень за призначенням.

5. Пропозиції по внесенню змін до Рішення сформувати до 05.02.2014

6. Також необхідно направити запити для тлумачення деяких положень закону за № 71-VIII, від 28.12.2014 з приводу методики обчислення податку на нерухоме майно у разі, коли власник має різні типи житлової нерухомості у різних регіонах Вінницької області та України.

7. Зменшити ставку ПДФО.

8. По акцизному збору призначити додаткове обговорення для напрацювання конкретних пропозицій.

8.1. Звернутись до ДФС за роз’ясненням про методику обрахування акцизного збору на сигарети.

8.2. Звернутись до органів законодавчої влади про скасування максимальних роздрібних цін на сигарети.

9. Транспортний податок має нараховуватися в залежності від первісної вартості автомобіля та року випуску, а не від об’єму двигуна.

10. Затребувати звіт від Вінницької міської ради про використання коштів за минулий рік і запросити представника для доповіді на громадських слуханнях.

11. Організувати контроль за використанням коштів громади.

12. Скласти та передати листа з напрацьованими пропозиціями щодо місцевих податків і зборів до Вінницької міської ради.

 

Тож запрошуємо долучитися до обговорення. Свої пропозиції усі зацікавлені особи можуть направляти на електронні адреси: iso1@cci.vn.ua, pechalin@ukr.net, а також залишати у коментарях до публікації на сторінці РУХ «Я для моєї громади» у Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/422624837886067/permalink/441774029304481/

Для довідки: рішення міських рад інших регіонів України щодо місцевих податків і зборів та порядку їх справляння.

Одеса — Рішення міської ради за № 6258-VI від 21.01.2015 (площа, яка не підлягає оподаткуванню: 120 кв.м — для квартир, 250 кв.м — для будинків, 370 кв.м — для різних видів нерухомості).

Дніпропетровськ — Документ на обговоренні на сайті міської ради, (у проекті ставки оподаткування для житлової нерухомості 0,1%, для не житлової — 0,25-0,5%; площа, яка не підлягає оподаткуванню: 85 кв.м. — для квартир, 300 кв.м — для будинків, 385 кв.м — для різних видів нерухомості).

Запоріжжя — проект рішення (площа, яка не підлягає оподаткуванню: 120 кв.м — для квартир, 250 кв.м — для будинків, 370 кв.м — для різних видів нерухомості).

Івано-Франківськ — Рішення міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015 (площа, яка не підлягає оподаткуванню: 120 кв.м — для квартир, 250 кв.м — для будинків, 280 кв.м — для різних видів нерухомості).

Ужгород — ставки податку на нерухоме майно визначені у розмірі 0,4% для житлової нерухомості та 0,2% для не житлової (для казино — 2%). Положення про справляння місцевих податків і зборів розробляється.

 

Джерело: vlasno.info

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я